Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Obtěžoval děti - AKTUALIZACE

Kriminalisté mravnostního oddělení Prahy III objasnili případ přečinu „navazování nedovoleného kontaktu s dítětem“. Jednačtyřicetiletého cizince, po kterém jsme pátrali téměř dva roky, zadrželi, v neděli, krátce po činu, policisté z místního oddělení Kyje. 

První případ se stal téměř před dvěma lety v sobotu 13. října v pražských Kyjích na dětském hřišti. Tam cizinec přistoupil k jedné z dívek, začal se jí dotýkat a zval ji pod různými záminkami na procházku. Poškozená dívenka si podezřelého při tom natočila, ten svého chování následně zanechal a utekl pryč.  Dívenka vše řekla doma rodičům, kteří video předali policistům a tak okamžitě proběhla rozsáhlá pátrací akce po podezřelém muži. Ten však, podle již zjištěných informací, opustil v úterý 16. října 2018 Českou republiku z důvodu vyhoštění. https://www.policie.cz/clanek/patraci-relace-449974.aspx

Jednačtyřicetiletý cizinec se však téměř po dvou letech do republiky vrátil a zaútočil znovu. V neděli 4.října na stejném místě. Modus operandi byl stejný a obětí se v tomto případě stal chlapec mladší patnácti let, kterého podezřelý nejprve osahával a následně ho pobízel k sexuálním praktikám. Vyděšený chlapec před nebezpečným mužem utekl domů, kde vše pověděl svému otci, který zavolal na linku 158. Operační důstojník na místo ihned zavolal několik hlídek, aby pátraly v okolí po podezřelém. Policisté z místního oddělení Kyje muže odpovídajícího popisu nalezli nedaleko od místa činu a to ve večerce, kde popíjel alkohol. Jelikož muž nedbal zákonných výzev zakročujících policistů, byl za užití donucovacích prostředků zpacifikován a omezen na osobní svobodě.

V současné chvíli je jednačtyřicetiletý cizinec obviněný ze spáchání trestných činů navazování nedovoleného kontaktu s dítětem a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky za mřížemi. Muž se nachází v cele předběžného zadržení a kriminalisté z oddělení mravnosti již podali podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby. Při výslechu muž sdělil, že si téměř na nic nepamatuje a do České republiky přicestoval před dvěma měsíci.

Kriminalisté se však domnívají, že obviněný má na svědomí více těchto sexuálních obtěžování. Prosíme rodiče, kteří mají obdobnou zkušenost s tímto mužem, a nebo byli svědky, oni nebo jejich děti, tohoto jednání, aby neprodleně kontaktovali linku 158, anebo navštívili nejbližší policejní služebnu. Děkujeme.

Policie opakovaně doporučuje rodičům a výchovným pedagogům, aby dětem připomněli základní pravidla osobní bezpečnosti při kontaktu s cizím člověkem. Inspiraci mohou nalézt přímo na webových stránkách Policie ČR http://www.policie.cz/clanek/jak-zajistit-bezpeci-pro-deti-880802.aspx.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 6.10.2020

Aktualizace - Státní zástupce podnět akceptoval, podal návrh na vzetí obviněného do vazby, čemuž soud vyhověl.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 7.10.2020

Odkazy do noveho okna

pátráme po dalších poškozených

pátráme po dalších poškozených 

Detailní náhled

pátráme po dalších poškozených

pátráme po dalších poškozených 

Detailní náhled

pátráme po dalších poškozených

pátráme po dalších poškozených 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem