Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Obrátili se na policisty s obavou o život svých blízkých

BENEŠOVSKO – Policisté zachránili ženu a pomohli najít muže v lese. Za jejich zásah jim přišlo poděkování. 

V neděli 25. října, krátce po jedné hodině odpoledne, oznámila pětapadesátiletá žena na policii, že její matka jí opakovaně nezvedá telefon, i když byly domluvené, že si v tento den zavolají. Oznamovatelka se tak obrátila na policii, jelikož měla obavu o zdraví a život své maminky. Operační důstojník ihned na místo vyslal policisty z obvodního oddělení ve Voticích. Policisté okamžitě vyrazili do obce Sedlec Prčice, kde by se měla žena, která nezvedá telefon, nacházet. Hlídka se na uvedené adrese snažila dozvonit, avšak to se jí nepodařilo a nikdo na zvonek nereagoval. Přes okno policisté uviděli ženu, která ležela na zemi. Tímto oknem se dostali do místnosti. Ihned se starší ženou začali komunikovat. Ta byla při vědomí, ale velice zesláblá. Policisté na místo ihned přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která u pacientky provedla prvotní ošetření a následně ji převezla do nemocnice. Následující den přišel na obvodní oddělení ve Voticích email od oznamovatelky, ve kterém policistům poděkovala za vstřícnost a rychlý zásah a tím pádem i záchranu života její maminky.

Podobný případ se na Voticku odehrál o dva dny později. V úterý 27. října, opět krátce po jedné hodině odpoledne, oznámila žena na linku 158, že šla se svým manželem na houby v osadě Kvašťov. Nyní nemůže muže najít, nezvedá jí telefon, proto má obavu o jeho život a zdraví. Na uvedené místo ihned vyjela votická hlídka. Policisté se spojili s oznamovatelkou a neprodleně začali propátrávat okolí místa, kde se manželé rozdělili. Vše naštěstí dopadlo dobře a muž se po pár minutách vrátil zpět. Telefon u sebe neměl, proto se mu žena nemohla dovolat a on se jí nemohl ozvat. I tato žena, která vyhledala pomoc policistů, jim následně zaslala poděkování:

,,Dobrý den, vyjadřuji velikou pochvalu a poděkování vaší jednotce, která byla velice vstřícná, slušná při mé události. Ztratil se mi v lese na Kvašťově manžel, který mi nebral asi po několikátém mém zavolání telefon a neozval se ani na mé křičení jeho jména do lesa. Asi po půl hodině ve 13.15 hod. jsem zavolala na linku 158. Ihned jsem byla ve spojení s vaší jednotkou, která mě vyslechla a vyjela z Votic na Kvašťov ho hledat. Já jsem prožívala tuto situaci velice černě, ale jednání této jednotky bylo profesionální a slušné, což mě dovedlo uklidnit. Děkuji moc za Vaši pomoc, přeji naší republice samé takové policisty.“

Policisté se během výkonu své služby dostávají do různých situací, ve kterých dostávají známého hesla ,,Pomáhat a chránit“. Při záchraně lidského života jsou leckdy rozhodující i vteřiny. Rychlé a profesionální nasazení policistů a dalších složek integrovaného záchranného systému v takových případech hraje velice důležitou roli. Zasahující policisté provedení takových zákroků berou jako samozřejmost. O to více si vážíme zpětné vazby ve formě poděkování od občanů, kteří se v případě obavy o život svých blízkých na nás s důvěrou obrátili.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
23. listopadu 2020

vytisknout  e-mailem