Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Objízdná trasa není vhodná

Kraj: Aktualizace 10.11.2015 

10.11.
 

Dopravu v už tak omezeném úseku zkomplikovala i dnes vážná dopravní nehoda. Řidič kamionu v prostoru sjezdu na Holubice se pravděpodobně nevěnoval řízení a narazil do kamionu před sebou. Řidič byl kolem půl desáté vyproštěn a převezen do nemocnice. Ostatní řidiči uzavřené místo objížděli (sjezd i nájezd na exitu 210).

Policisté opakovaně žádají řidiče, aby v problematickém úseku řídili s maximální opatrností. Při hlídkování stále vidíme hazardéry, kteří telefonují, nepouští varovná světla při dojíždění do kolon apod. Pak pozdě reagují na vzniklé situace, najíždějí na středové vodící desky… Každé poškozené vozidlo pak znamená kolaps dopravy. Podle prvotních informací měl i pravděpodobný viník této nehody před střetem pracovat s navigací.

Zvukový záznam: d1.mp3
 
4.11.
Několik policejních hlídek od rána pomáhalo zvládnout dopravní špičku. Na stavbě kruhové křižovatky v Podolí jsme na desítky minut nahradili semafor (nevyhovující intervaly). Přesto byla jízda na Brno, tak jak jsme předpokládali, velmi komplikovaná. V samotném Brně řídíme křižovatky ve Slatině, které ovšem ani zdaleka nestačí pojmout nápor vozidel, která by standardně jela po dálnici. Situaci komplikují ještě drobné nehody, ke kterým v kolnách a na dálnici občas dochází. Nezbývá než řidičům doporučit vydatnou časovou rezervu, ohleduplnost a opatrnost. Pochopitelně je třeba dbát aktuálních pokynů policistů. Při dojíždění do kolon na dálnici je třeba myslet na průjezdní pruh pro vozidla integrovaného záchranného systému.
 
Podle aktuálních informací čeká na řidiče i policisty od úterního poledne další komplikace. Od 3. do 14. listopadu bude na D1 uzavřen mezi kilometry 205,7 - 198,0 celý pás ve směru na Prahu. Provoz na Prahu bude převeden v jednom jízdním pruhu do protisměru (režim 2 směr Ostrava + 1 směr Praha). Ve směru na Brno se tak logicky nebude moci sjet z dálnice na exitech 203 a 201 (Slatina). Vzhledem k tomu, že je stále omezen i provoz na objízdné trase (výstavba okružní křižovatky v Podolí-semafor) nedoporučujeme sjíždět z dálnice. Policisté budou samozřejmě v terénu, aby pomohli situaci řízením provozu a urychlenou likvidací drobných dopravních nehod. I tak nabádáme řidiče k maximální opatrnosti, jakákoliv nehoda bude znamenat kilometrová prodloužení už téměř standardních kolon v těchto místech.
 
por. Pavel Šváb, 02.11.2015
 
Zvukový záznam: 0211.mp3

vytisknout  e-mailem