Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Objasněny další dvě krádeže v Chodově

SOKOLOVSKO – Dva muži jsou ve vazbě. 

Další dvě krádeže v Chodově jsou objasněny. Celkem padly 3 obvinění, jde o dva muže ve věku 18 a 29 let a jednu 23letou ženu. Kriminalisté proti nim zahájili trestní stíhání a obvinili je ze spáchání přečinu krádeže. Žena a 29letý muž si navíc vyslechli obvinění z přečinů poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

První krádeže se měla dopustit žena s 29letý mužem v době od 7. do 8. 9. 2018. Oba vnikli do neuzamčené obydlené budovy v Chodově, následně prošli do sklepních prostor, kde za použití násilí vnikli do 5 sklepních kójí, které prohledali. Nakonec z nich měli odcizit 15 kusů zavařovacích sklenic, zimní bundu a smeták. V témže domě měl muž vejít do prvního patra, kde za použití násilí vnikl do kanceláře. Společně se ženou kancelář prohledali a za užití dalšího násilí měli z kanceláře odcizit plechovou krabičku s klíči.

O čtyři dny později měl 18letý mladík vniknout do jednoho objektu v Chodově a z psacího stolu odcizit obálku, různé písemnosti, pepřový sprej a z neuzamčené plechové kasičky vzít celkem 341 Kč. Poté objekt opustil a sešel se v nedalekém parku s 29letým mužem, kde si chtěli odcizené věci prohlédnout. Na místě je zadržela hlídka Městské policie, která je následně předala Policii ČR.

Celková škoda se díky poškozeným věcem vyšplhala až na částku přesahující 15 tisíc korun. Všichni tři se svého jednání dopustili i přesto, že byly v posledních třech letech rozsudkem okresního nebo obvodního soudu odsouzeny pro úmyslný trestný čin krádeže.

Na oba muže podali kriminalisté podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na jejich vzetí do vazby. Soud návrhu vyhověl a oba muži byli dnes vzati do vazby.

V případě odsouzení hrozí všem obviněným až tříletý trest odnětí svobody.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová
14. 9. 2018

vytisknout  e-mailem