Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Objasnění vraždy po 5 letech

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili minulý měsíc 2 muže z trestného činu vraždy, ke které mělo dojít v lednu 2015. 

Podle našich závěrů tyto osoby po předchozí domluvě a naplánování vylákaly na konkrétní adresu v jihomoravském městě tehdy dvaadvacetiletého muže (věk v roce 2015), kde jej měly zvlášť surovým a trýznivým způsobem usmrtit. Tělo oběti pak měly převézt automobilem do několik desítek kilometrů vzdáleného lesního porostu a následně zakopat.

Důvodem skutku měly být vzájemné spory ohledně distribuce návykových látek. 

Po obvinění obou osob byly kriminalisty NCOZ nalezeny ostatky těla, které bylo zakopáno v lese na jižní Moravě. V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněným osobám trest odnětí svobody v rozmezí 15 – 20 let či výjimečný trest (neboť vražda měla být provedena zvlášť surovým a trýznivým způsobem).

Na případu intenzivně pracují kriminalisté NCOZ. Nyní např. probíhají znalecká zkoumání.

Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Brně. Obě obviněné osoby (ve věku 46 a 42 let) jsou v této době ve vazbě. První osoba byla ve vazbě již před tímto obviněním pro jinou trestnou činnost. Druhého muže kriminalisté NCOZ zadrželi v součinnosti s Útvarem rychlého nasazení Policie ČR a po obvinění i jej soudce vzal do vazby.

Pod článkem je video ze zadržení jedné obviněné osoby.
 

plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
15. dubna 2020

vytisknout  e-mailem