Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Objasněné žhářství

České Budějovice - Podezřelý muž má zřejmě na svědomí čtyři dílčí útoky zaměřené na kontejnery tříděného odpadu. 

Českobudějovičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality v úzké spolupráci s kolegy z obvodního oddělení České Budějovice - město objasnili požáry na různých místech Lannovy třídy, které má zřejmě na svědomí 38letý muž z Českých Budějovic.

První požár policisté z městského oddělení zaznamenali počátkem června roku 2021, kdy zmíněný „žhář“ zapálil několik velkoobjemových kontejnerů na tříděný odpad ve vnitrobloku bytového domu, kde došlo k poškození fasádní omítky a elektroinstalačních zařízení.

Pak si dal pravděpodobně rok pokoj, ale na začátku léta následujícího roku o pár desítek metrů dál od prvního ohniska požáru, se opět zaměřil na tříděný odpad v kontejnerech. Během podzimních měsíců roku 2022 pak ještě nejméně ve dvou případech opětovně založil požár odpadového materiálu.

Celkem byla způsobená škoda v uvedených událostech vyčíslena na bezmála 802 000 korun.

Díky velmi dobré místní a osobní znalosti strážců pořádku, vyhodnocováním stovek hodin kamerových záznamů a zajištěním důkazních materiálů, se podařilo jeho trestnou činnost plně prokázat. Ve středu tohoto týdne si podezřelý muž z rukou kriminalistů převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro naplnění skutkové podstaty přečinu Poškození cizí věci.

Místní policisté a kriminalisté stále vyšetřují další požáry na území krajského města a blízkého okolí, a přivítají vaše informace vedoucí k objasnění trestných činů.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

18. srpna 2023

vytisknout  e-mailem