Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Objasněné případy žhářství

CHOMUTOVSKO - Žhář skončil ve vazbě; Po potyčce a poškození služebního vozidla putovala do cely; Čtyři roky neplatil za elektřinu. 

Klášterečtí policisté objasnili čtyři případy žhářství, k nimž docházelo v období od března do července tohoto roku na různých místech v Klášterci nad Ohří. V tomto týdnu vyšetřovatel obvinil 34letého muže ze spáchání trestných činů obecné ohrožení a poškození cizí věci. Jednání muže z Klášterce nad Ohří mělo spočívat v úmyslném zapalování odpadu v kontejnerech, čímž mělo docházet k zahoření a zničení nebo poškození těchto nádob. V jednom případě však mělo být jednání mnohem závažnější a důsledky mohly být fatální. V noci během minulého víkendu měl obviněný opět zapálit papír v plastovém kontejneru. V důsledku vzniklého požáru však bylo zničeno nejen pět kusů kontejnerů na odpad, ale i vedle stojící zaparkované osobní vozidlo, dále unimobuňka s přístřeškem obsahující různé elektrospotřebiče a další věci. Požárem byla zasažena a zničena i posuvná brána. Ohroženo však bylo i několik dalších motorových vozidel a přilehlá obytná budova. Celková škoda, která vznikla v důsledku požárů, byla předběžně vyčíslena na téměř čtvrt milionu korun. Muž, který byl za obdobné jednání již v minulosti odsouzen, se při výslechu doznal. Dnešního dne byl na základě podnětu policie a návrhu státního zástupce poslán soudem do vazby. Z důvodu rizika způsobení daleko větší škody v případě rozšíření požáru i na další zmíněné objekty hrozí muži za obecné ohrožení až osmiletý trest odnětí svobody.

Po potyčce a poškození služebního vozidla skončila v cele
Nejprve ke slovní rozepři mělo dojít v neděli večer v centru Chomutova mezi 34letou ženou a jejím 18letým známým. Žena měla poté na poškozeného plivat a fyzicky ho napadat. Muž se údajně jejímu útoku bránil, tak ho měla ještě kousnout do prstu a způsobit mu tím drobné zranění. Na místo byli přivoláni policisté, kteří se snažili situaci uklidnit. Útočnice pak měla při provádění služebního zákroku klást aktivní odpor, čímž měla poškodit zadní stěrač služebního vozidla. Následně byla zajištěna a umístěna do policejní cely. Provedená dechová zkouška ukázala více než 1,6 promile alkoholu.  Policisté jí sdělili podezření pro trestný čin výtržnictví a ve věci vedou zkrácené přípravné řízení. 

Čtyři roky neplatil za elektřinu
Až pětiletý trest odnětí svobody může v případě uznání viny hrozit 66letému muži z Klášterce nad Ohří. Ten měl podle policistů v průběhu čtyř let ve svém bydlišti neoprávněně odebírat elektřinu. Už v roce 2015 mu měl být distribuční společností z důvodu ukončení smlouvy o dodávce elektřiny demontován elektroměr. Muž měl poté učinit ve společných prostorách domu opatření, kterými si dopomohl k elektřině do svého bytu zdarma. Poškozené společnosti tak měl způsobit škodu v celkové výši nejméně 62 tisíc korun. V tomto týdnu muž od policejního vyšetřovatele převzal obvinění z trestného činu krádeže a při výslechu se k jednání doznal.

por. Mgr. Miroslava Glogovská
oddělení tisku a prevence
Chomutov 10. července 2019

vytisknout  e-mailem