Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Objasněná vloupání

CHOMUTOVSKO - Jeden z podezřelých je recidivista. 

Případy vloupání do nádrží zaparkovaných nákladních vozidel z posledních několika dní objasnili chomutovští policisté.

Původně neznámý pachatel v minulém týdnu vnikl do areálu jedné z chomutovských firem a po vypáčení víčka palivové nádrže z ní odcizil 150 litrů motorové nafty. Kriminalisté šetřením zjistili, že krádeže se měl dopustit 49letý zkušený recidivista, který byl pro majetkovou trestnou činnost již několikrát odsouzen. Z věznice byl propuštěn před dvěma lety po odpykání trestu uloženého soudem za krádež.

Podobné krádeže se odehrály i během noci ze soboty na neděli v obcích Černovice a Málkov. V první z nich někdo z nádrže náklaďáku odcizil 25 litrů nafty a v průběhu stejné noci se pachatel dostal do nádrže zaparkovaného kamionu v Málkově a pomocí hadice odcizil 10 litrů kapaliny používané do dieselových motorů. Policistům vyslaným na místo se provedeným šetřením podařilo zjistit a následně i zadržet dva podezřelé muže ve věku 20 a 18 let.

Všem zmíněným již policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Dvěma mladým mužům hrozí podle zákona trest odnětí svobody až do výše dvou let, staršímu muži by soud s ohledem na jeho trestní minulost mohl uložit až tříleté odnětí svobody.

por. Mgr. Miroslava Glogovská
tisková mluvčí
Chomutov 10. července 2024

vytisknout  e-mailem