Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Objasněná loupež a krádež

RYCHNOVSKO - Policisté vrátili odcizené elektrokolo majitelce! 

Policejní komisař v úterý 13. 7. 2021 zahájil trestní stíhání proti dvěma mužům (55 a 29 let), které obvinil ze spáchání zločinu loupež, z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu krádež.

Obvinění muži měli společně koncem června letošního roku v nočních hodinách napadnout 28letého muže, který se opilý vracel z restaurace. Měli ho odtáhnout mezi vzrostlé stromy a požadovat po něm peníze a cigarety. Když napadený nechtěl uposlechnout jejich příkazu, fyzicky ho napadli a po pádu na zem mu z kapsy u kalhot vytáhli peněženku s doklady, platební kartou a finanční hotovostí. Poškozený věc oznámil policistům a škodu vyčíslil na částku přesahující 1 tisíc korun. Zanedlouho lupiči na benzínové čerpací stanici chtěli odcizenou kartou zaplatit, avšak marně.  

Dále v pátek 9. 7. 2021 se měl 55letý recidivista vloupat do dřevěné kůlny v Nádražní ulici v Rychnově nad Kněžkou, odkud odcizil ženě elektrokolo v hodnotě přesahující 50 tisíc korun. Po dopadení pachatele se nám podařilo zajistit i kolo, které jsme vrátili majitelce.
 
Tohoto protiprávního jednání se muž dopustil i přes to, že v říjnu 2020 odpustil po 4 letech a 6 měsících výkon trestu odnětí svobody, kde si mimochodem odpykával trest za zločin loupež. Jedná se o recidivistu, který strávil ve vězení 25 let ze svého života. Od svého návratu z vězení jsme muže řešili mimo jiné i za krádež mobilního telefonu, za pokus krádeže a porušování domovní svobody, přestupek proti občasnému soužití a v neposlední řadě jsme mu uložili tři pokuty.
Policejní komisař v úterý k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí jednoho obviněného (55 let) do vazby, který soudce Okresního soudu v Rychnově nad Kněžkou ve středu 14. 7. 2021 akceptoval a muž je stíhán vazebně.

Druhý muž (29 let) je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý pobyt ve vězení.

Video - Lupiči použili odcizenou platební kartu: https://youtu.be/dTeWywVxYDw

por. Pižlová Šárka, DiS:
15. 7. 2021, 7:30

vytisknout  e-mailem