Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Objasněná krádež kola

České Budějovice - Mladý muž byl kontrolován hlídkou policie na odcizeném jízdním kole. 

Krádeže jízdních kol jsou v současné době sledovanou problematikou na všech územních odborech Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje. Vzhledem k tomu, že je cykloturistika opět na vzestupu a vybraná kola jsou mnohdy nedostatkovým zbožím, pachatelé kradou kola jak na ulicích, v průchodech domů nebo ve sklepech jednotlivých bytových jednotek, zaměřují se policisté na kontroly cyklistů s ohledem na epidemiologickou situaci.

Díky tomu se českobudějovickým strážcům pořádku z městského oddělení v ulici 28. října 1 podařilo zadržet podezřelého muže, který jel na jízdním kole značky Marmot. Šetřením zjistili, že uvedené kolo bylo odcizeno v druhé polovině dubna v centru krajského města. V policejní evidencí dále prokázali, že 31 leté muž se přečinu Krádež pravděpodobně dopustil, ačkoli byl za stejně protiprávní jednání v posledních třech letech trestán.

Ve věci byly zahájeny úkony zkráceného přípravného řízení, kdy lze předpokládat, že do dvou týdnů se řešení případů předloží na okresní státní zastupitelství a následně příslušný soud.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

4. května 2021

vytisknout  e-mailem