Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Obezřetnost se vyplatí

TEPLICKO - Žena si nehlídala kabelku; Hledáme svědky nehod; Šel po kosmetice a penězích. 

Obezřetnost se vyplatí

     Přes opakovaná varování policistů, aby byli lidé obezřetní během nákupů v obchodních centrech a nenechávali své věci v nákupních vozících, stále dochází ke krádežím. O peněženku přišla žena, která si nechala otevřenou kabelku ve vozíku, čehož koncem ledna využil tehdy ještě neznámý pachatel. Z kabelky jí v nestřeženém okamžiku ukradl peněženku s finanční hotovostí a platebními kartami. S jednou z nich pak provedl dvě bezkontaktní platby.

     Policisté po lapkovi několik týdnů pátrali, k jeho dopadení pomohl kamerový záznam, na kterém ho strážci zákona poznali. Sedmačtyřicetiletý muž se u výslechu k činu přiznal a převzal si sdělení podezření z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního dokladu.

Hledáme svědky nehod

     Žádáme občany o podání svědectví v souvislosti s dopravní nehodou, ke které došlo 11. února 2020 v 7:20 hodin v Teplicích na křižovatce ulic Na Hrázi a Dubská. Řidička vozidla Toyota Yaris jela po ulici Na Hrázi a při odbočování vlevo do ulice Dubská došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem Volvo V40, které jelo ve směru od ulice Jateční k ulici Na Hrázi. V zájmu řádného objasnění nehody a určení viníka žádají policisté případné svědky, aby je kontaktovali na teplickém dopravním inspektorátu.

     K další nehodě došlo 21. února 2020 od 7:00 do 12:15 hodin v Teplicích, ul. Husova na parkovišti u zdravotního střediska. Neznámý řidič poškodil zaparkované vozidlo Škoda Citigo a z místa odjel, aniž by splnil svou zákonem danou povinnost. Mělo se jednat o modrý VW Golf krátké verze, veškeré poznatky k nehodám lze sdělit na Dopravní inspektorát Teplice, ul. Husitská 5, telefon 974 439 260, nebo na bezplatnou linku 158.

Šel po kosmetice a penězích

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Teplicích vloupal do prodejny s kosmetikou. Ukradl několik balení hydratačních setů na suchou pleť a finanční hotovost, celková škoda byla vyčíslena na více jak deset tisíc korun. Pokud se podaří zloděje vypátrat, hrozí mu za přečin krádeže až dvouleté vězení.

24. února 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem