Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Obelhali 80letého seniora

CHEBSKO – Kradli u něj doma a chtěli mu vybrat i důchod. 

Chebský kriminalista sdělil dvěma mužům ve věku 34 a 27 let obvinění pro přečin krádeže, porušování domovní svobody a podvodu ve stádiu pokusu.
Dne 8. ledna 2013 měli obvinění společně za pomoci lsti vylákat od poškozeného klíče od bytu. Poškozeného oklamali vymyšleným provedením odečtů stavu vody. Jakmile měli od poškozeného klíče od jeho bytu, vnikli neoprávněně dovnitř a prohledali ho. Z bytu tak měli odcizit řetízek ze žlutého kovu, kasičku s finanční hotovostí, poštovní poukázku určenou na výplatu důchodu a finanční hotovost z peněženky. Škodu poškozený vyčíslil na částku přesahující 4 tisíce korun.
Téhož dne měl jeden z obviněných předložit na pobočce pošty poštovní poukázku na výběr finanční hotovosti poškozeného a domáhat se vyplacení důchodu. Pracovnici pošty měl přesvědčovat, že jde o jeho dědečka, kterého má v opatrovnictví. Pracovnice odmítla hotovost vydat a tak muž přišel s dalším požadavkem a to, aby poukázku přeposlali na jinou adresu.
 
Mladší z mužů se navíc dopustil maření výkonu úředního rozhodnutí, když nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody, který mu uložil Okresní soud v Chebu.
Za maření výkonu úředního rozhodnutí hrozí 27letému obviněnému až tříletý trest odnětí svobody. Jeho spolupachateli hrozí v případě prokázání viny až dvouletý trest odnětí svobody.
 
nprap. Mgr. Kateřina Böhmová
13. ledna 2013

 

vytisknout  e-mailem