Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Obě ženy jsme obvinili

BŘECLAVSKO: Pro peníze si přišly k důchodkyni. 

Břeclavsko - O tom, že důvěřivost seniorů často překračuje hranici bezpečí, svědčí případ, který se odehrál v jedné obci na Břeclavsku. Na začátku dubna zazvonily na zvonek bytu dvě ženy, které si přišly k pětaosmdesátileté ženě půjčit finance. Paní obě podvodnice pustila dovnitř, a to byla ta největší chyba. Důchodkyně jim byla ochotná peníze půjčit, ale nepočítala s tím, že ji jedna z žen okrade. A tak během krátkého okamžiku byla seniorka chudší o 11 tisíc korun.

Po přijatém oznámení jsme okamžitě rozjeli šetření a po dvojici pachatelek začali kolegové intenzivně pátrat. Obě ženy se jim podařilo během krátké doby ustanovit a netrvalo dlouho, kdy proti nim zahájil vyšetřovatel trestní stíhání. Jedna žena byla obviněna z krádeže a druhá z trestného činu podílnictví.

Opět bychom chtěli varovat před podvodníky, kteří využívají důvěřivosti starších lidí. Mnohdy stačí pouze malá nepozornost k tomu, že se nepoctivci chopí příležitosti a okradou seniory o nemalé částky. Z uvedeného důvodu znovu připomínáme: Nevpouštějte cizí osoby do svého obydlí!

por. Mgr. Kamila Haraštová, 9. dubna 2018

vytisknout  e-mailem