Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Období památky zesnulých se blíží

PLZEŇ - Policisté budou dohlížet nejen na dopravu, ale také budou provádět časté kontroly hřbitovů. 

     Zanedlouho si budeme připomínat památku zesnulých. Toto období je často spjato se zvýšeným provozem na pozemních komunikacích a počtem odcizených věcí  nejen z vozidel, ale také si zloději vyhlížejí občany, kteří při úpravě hrobu ponechají byť jen na malý okamžik své cennosti odložené a bez dozoru.   Zloději se nebojí ani z hrobů odcizit svíčky, sošky, věnce a další výzdobu. Občanům proto doporučujeme, aby si své hroby vyfotografovali, neboť v případě krádeže nebo poškození hrobu bude pro policii mnohem jednodušší zadokumentovat původní stav hrobu. Zaparkovaná vozidla a ponechané věci v nich jsou jedním z dalších lákadel pro nenechavce. Vaše  AUTO NENÍ TREZOR!

Policie doporučuje:

  • ve svých vozidlech nenechávejte viditelně žádné věci, ani prázdnou igelitovou tašku (zavazadla ve vozidle nenechávejte kolemjdoucím na očích, pokud možno všechny věci uzavřete do zavazadlového prostoru vozidla)
  • nenechávejte žádné cenné věci ve vozidle (ani když od vozu odcházíte na malou chvíli)
  • sledujte své okolí a zavazadla v prostoru odemčeného vozidla
  • zabezpečením vozidla ztížíte pachateli krádež
  • využívejte hlídaná parkoviště
  • při odchodu od vozidla zkontrolujte uzavření oken a dveří
  • zamykejte vozidlo (i když se vzdalujete od vozidla jen na chvíli)
  • osobní doklady ani doklady k vozidlu neukládejte do palubní přihrádky

     Policisté pořádkové i dopravní policie budou v tomto období dohlížet nejen na bezpečnost a plynulost silničního provozu, ale rovněž tak budou provádět i dohled nad bezpečností na hřbitovech i v jejich okolí. Policie ČR proto apeluje na všechny řidiče, aby jezdili ohleduplně a snížili tak riziko dopravní nehody na minimum, při opuštění vozidla všechny věci uložili do zavazadlového prostoru a nedávali tak šanci zlodějům. Návštěvníkům hřbitovů doporučuje, aby byli ostražití a měli své osobní věci neustále pod dohledem.

prap. Hana Rubášová
12. října 2018

vytisknout  e-mailem