Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Obcí se řítil více jak stovkou

KROMĚŘÍŽSKO: Řidiči jsme naměřili rychlost sto čtyři kilometry v hodině. 

Včera odpoledne proběhla na Kroměřížsku krajská dopravně bezpečnostní akce, v rámci které jsme se zaměřili také na dodržování stanovené rychlosti. Přistihli jsme při ní šest řidičů, kteří v obci překročili povolenou padesátku. Rekordmanem se stal osmatřicetiletý muž z Přerova. Tento řidič automobilu BMW se obcí Břest po silnici I/55 ve směru na Přerov řítil rychlostí 104 kilometrů v hodině. Jeho prohřešek oznámíme na městský úřad. Ve správním řízení mu může hrozit pokuta pět až deset tisíc korun a zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok.

Dohledu se však nevyhnuli ani ostatní řidiči a účastníci silničního provozu. Během krajské dopravně bezpečnostní akce jsme na Kroměřížsku zkontrolovali 310 vozidel a zjistili 33 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Jednatřiceti řidičům jsme za ně uložili blokové pokuty v celkové výši 10 700 korun. Dva přestupce jsme oznámili správnímu orgánu k projednání.

Nejčastěji jsme řidiče kromě překročení rychlosti pokutovali za to, že za jízdy nebyli připoutáni bezpečnostními pásy a také za špatný technický stav jejich automobilů. V průběhu akce jsme přistihli rovněž hříšníka, který usedl za volant podnapilý. Nadýchal do jednoho promile. Bude tak řešen pro přestupkové jednání.

24. května 2020, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem