Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Obcí proletěl stovkou

RYCHNOVSKO - Smutný rekord skončil kaucí. 

Řidič, spěchající do práce, stejně dorazil pozdě. Spadl do sítě dopravních policistů i pořekadla "Spěchej pomalu".

Hlídka prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu ve Skuhrově nad Bělou, jedné z tranzitních obcí pro řidiče, směřující do průmyslové zóny a naopak. Nedodržování nejvyšši povolené rychlosti, tedy 50 km/h, i zde policisté při kontrolách zaznamenávají nejčastěji.
Smutným rekordmanem včerejšího odpoledne se stal dvaadvacetiletý cizinec, jedoucí v osobním autě zn. Alfa Romeo od Deštné v Orlických horách směrem na Kvasiny. Ve 13:13 naměřila hlídka v obci řidiči za volantem alfy radarem rychlost 101 km/h. Proto za plně obsazeným osobním autem ihned vyrazila a ještě v obci řidiče předepsaným způsobem zastavila. U dvaadvacetiletého mladíka policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu,  která vykázala negativní výsledek. Policisté přestupek řádně zadokumentovali a řidiči uložili kauci ve výši 8.000 korun z důvodné obavy, že se nedostaví k přestupkovému řízení na příslušný správní orgán. Kauci přestupce na místě uhradil. 

Nedodržování nejvyšší povolené rychlosti je nejčastější přestupek na všech tranzitních trasách, vedoucích do průmyslové zóny Kvasiny a zpět. Nežádoucí rekordy přesahující 100 km/h v obci, evidovali muži zákona i v loňském roce. Dopravní policisté se na neukázněné řidiče spolu s kolegy z pořádkové policie i se svými  polskými kolegy pravidelně zaměřují a v tomto trendu budou pokračovat i v budoucnu.  
Spěchej pomalu - BESIP, více informací ZDE
Brzdná dráha - BESIP, video ZDE

por. Mgr. Alena Kacálková
5. února 2020

vytisknout  e-mailem