Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Občas nevěděl, v které chatě bude spát

NÁCHODSKO – Teď už hledat nemusí, kavalec ve vazbě má jistý 

Policisté z Obvodního oddělení v Polici nad Metují konečně polapili ducha, který se vloupával do rekreačních objektů v okolí Machova, Police a přilehlých obcí. Přes rok po něm marně pátrali. Duch se jim zhmotnil do podoby 31letého muže z Broumova. Zadržet se jim ho podařilo v Polických stěnách tento víkend, v sobotu 8. prosince 2012.
 
Chaty„Jen se kochám krajinou“, řekl policejní hlídce na obchůzce dlouho hledaný vloupávač do rekreačních chat. Ale policisté okamžitě zpozorněli, právě v tomto regionu se dlouhodobě potýkali s vykradenými objekty. Celkem nenápadného muže v outdoorovém oblečení prozradily i otevřené dveře chaty za jeho zády. Chyběl mu k nim totiž klíč. S výmluvou, že dveře chaty už otevřené byly, neuspěl, láhve s alkoholem v látkovém batohu na stole uvnitř chaty také vysvětlit nedokázal. Už o pár minut později tak nenápadný chlapík opouštěl krásný výhled na Broumovský výběžek v želízkách za doprovodu dvojice mužů zákona.
 
Muž vypověděl, že do rekreačních objektů se vloupával především proto, aby tam našel něco k snědku a příležitostně přespal. Za více než rok svého „působení“ v rajónu Poličáků dokázal navštívit téměř dvacítku chat a chalup, z toho některé poctil návštěvou až třikrát. Ve výčtu odcizených věcí se nejčastěji objevovaly potraviny, ať už konzervy, těstoviny, polévky, nebo i brambory, které si muž neváhal přímo v chatě uvařit a zkonzumovat. Nikdy nepohrdl ani kapkou
Chaty-kontrola/Ilustrační foto archiv Policie ČR
kořalky, piva či jiného alkoholového moku. Objektem zájmu bylo příležitostně i oblečení. Pokud bylo teplé a zachovalé, hodilo se. K důvodům svého počínání muž řekl, že ho k vloupáním dohnala jeho tíživá finanční situace.
 
Policie proti němu zahájila trestní stíhání pro přečiny porušování domovní svobody a krádeže vloupáním. Způsobenou škodu na cizím majetku, do níž zahrnuli nejen hodnotu odcizených věcí, ale i těch poničených násilným vniknutím, mu přitom spočítali na 25.000 korun.
 
Nutno dodat, že zadržením mu policisté značně zjednodušili otázku, kde bude spát. Někdy to prý sám dopředu vůbec nevěděl. Až do zahájení soudního jednání bude mít domov na kavalci ve vazební věznici, poté až na dva roky v jedné z cel nápravných zařízení v Čechách. Z místa na místo se tak už krajinou plahočit nemusí, i když o výhledy na malebný západ slunce docela jistě na dlouho přijde.
 
por. Mgr. Eva Prachařová
10.12.2012 v 16:00

 

vytisknout  e-mailem