Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Občané poznali fantomku salónů

VSETÍNSKO: Ženě hrozí tříletý trest odnětí svobody.  

Před nedávnem jsme žádali veřejnost o ztotožnění ženy zachycené na kamerových záznamech, která byla podezřelá z krádeží peněženek v kadeřnických, kosmetických salonech nebo nehtových studií v Rožnově p. R. Veřejnost zareagovala a díky tomu se ženu podařilo identifikovat. Jedná o čtyřicetiletou paní z Jesenicka.
 
Čtyřicetiletou ženu, která využívala nestřežených okamžiků a z kabelek, které si zákaznice volně odložily v salonech, kradla peněženky, ztotožnili policisté po několika telefonátech občanů, kteří ženu na záběrech nebo fotografiích poznali. Žena od června do září kradla v sedmi různých salonech v Rožnově p. R. Do salonu většinou přišla s tím, že se chce objednat, přitom používala samozřejmě vymyšlené jméno. Přitom „omrkla“ situaci, podívala se, jestli tam nejsou odložené kabelky a pak odešla. Pokud zjistila, že bude pro krádež příležitost, do salonu se po chvíli vrátila s tím, že se chce přeobjednat a přitom z odložených kabelek v nehlídaných okamžicích vytahovala peněženky. Jak sama při výslechu uvedla, z peněženky, kde měly zákaznice mnohdy i doklady, platební karty a další písemnosti, vzala pouze peníze a peněženky pak hodila doma do kotle. Během čtyř měsíců způsobila návštěvnicím salónů v Rožnově p. R. škodu přesahující 30 000 korun. V průběhu vyšetřování krádeží vyšlo najevo, že žena kradla stejným způsobem během září i v salonech v Rýmařově a Frýdku-Místku.
 
Byla obviněna z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku s trestní sazbou do tří let. V minulosti už byla za krádeže několikrát trestána.  
 

11. prosince 2013, por. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem