Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

O víkendu se uskutečnila preventivní akce pro motorkáře

KRAJ: V sobotu se jezdilo i bouralo. 

První podzimní sobotu se dopravní policisté Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje věnovali motorkářům. Setkání v rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů mělo zajímavý program v atraktivním prostředí Masarykova okruhu. Ve scénáři již tradiční akce dostaly prostor preventivní rady a upozornění směrované především k motorkářům. Ti mohli v mnoha diskusích nahlédnout i pod pokličku práce dopravních policistů. Několik desítek motorkářů pak spolu s policisty vyrazily na okružní jízdu podhůřím Vysočiny. Po stovce kilometrů a návratu zpět na okruh si pak všichni vyzkoušeli trať Masarykova okruhu, na němž ještě v loňském roce bojovali nejlepší světoví závodníci o body v mistrovství světa. 

Bohužel se začátek víkendu zapsal i do statistik dopravních nehod. Během soboty totiž dopravní policisté řešili téměř desítku nehod s účastí motocyklů. V některých případech museli být dokonce motorkáři letecky transportováni do nemocnic. Například odpoledne u obce Jamolice na Znojemsku došlo na křižovatce ke střetu osobního vozidla se dvěma motocyklisty. Jeden motorkář skončil s těžkým zraněním, druhý z kolize vyváznul naštěstí zraněn jen lehce. Další zraněný motocyklista byl i po střetu automobilem u obce Ladná na Břeclavsku a i u Kuřimi na Brněnsku. Poslední vážnější nehoda se pak v sobotu večer stala poblíž Pohořelic na Brněnsku, kdy na křižovatce došlo k tvrdému střetu motorky s automobilem. Zraněný motorkář pak musel být z místa převezen do brněnské nemocnice. 

Policisté tak apelují nejen na šoféry motorek, aby byli neustále ve střehu a předvídali potenciální nebezpečí. Jen tak se případně řidiči mohou vyvarovat rizikům kolize, které mohou mít i fatální následky.

por. Bc. Petr Vala, 26. září 2021.

Odkazy do noveho okna

Foto č. 1

Foto č. 1 

Detailní náhled

Foto č. 2

Foto č. 2 

Detailní náhled

Foto č. 3

Foto č. 3 

Detailní náhled

Foto č. 4

Foto č. 4 

Detailní náhled

Foto č. 5

Foto č. 5 

Detailní náhled

Foto č. 6

Foto č. 6 

Detailní náhled

Foto č. 7

Foto č. 7 

Detailní náhled

Foto č. 8

Foto č. 8 

Detailní náhled

Foto č. 9

Foto č. 9 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem