Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

O víkendu proběhnou slavnosti piva ve Svijanech - AKTUALIZACE

LIBERECKO - V sobotu hodinu po poledni ve Svijanském Újezdu začnou již tradiční "SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA". Na veřejný pořádek i bezpečnost silničního provozu budou dohlížet také policisté. 

AKTUALIZACE ze dne 16. 7. 2018:

V obci Svijanský Újezd se v sobotu konaly "Slavnosti Svijanského piva". Tak jako každý rok se naplnil i odhad jejich vysoké návštěvnosti  (cca 7 tisíc návštěvníků).  V rámci důkladně připraveného bezpečnostní opatření se policisté zaměřili na dohled nad silničním provozem, zajištění dopravní obslužnosti a parkování vozidel tak, aby nedošlo k překážkám na komunikacích. Policejní hlídky samozřejmě dohlížely i na veřejný pořádek a působily preventivně tak, aby eliminovaly páchání jakéhokoliv protiprávního jednání. Do bezpečnostního opatření byly nasazeny tři desítky policistů, které nemusely řešit vážnější narušení veřejného pořádku.

Během opatření policisté řešili celkem 26 přestupků v dopravě a dva ve veřejném pořádku. Přestupcům v těchto případech udělili blokovou pokutu. Jeden přestupek pak oznámili k dalšímu šetření příslušnému správnímu orgánu. Dále policejní hlídka jednomu z kontrolovaných řidičů v dechu naměřila alkohol a ve věci již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté navíc zaevidovali dva přestupky proti občanskému soužití a jeden přestupek proti majetku. Během celého opatření policejní hlídky zkontrolovaly celkem 120 vozidel a 134 osob. Nasazení sil a prostředků bylo tedy vyhodnoceno jako přiměřené dané situaci v místě i okolí konání uvedených pivních slavností.

nprap. Dagmar Sochorová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

___________________________________________________________________________________________


V obci Svijanský Újezd se v sobotu 14. července 2018 konají již devětadvacáté "Slavnosti Svijanského piva". Tak jako každý rok se očekává vysoká návštěvnost (cca 10 až 15 tisíc návštěvníků).  Z tohoto důvodu připravili policisté bezpečnostní opatření, v rámci kterého se zaměří na dohled nad silničním provozem, zajištění dopravní obslužnosti a parkování vozidel tak, aby nedošlo k překážkám na komunikacích. Policejní hlídky budou samozřejmě dohlížet i na veřejný pořádek a působit preventivně, aby eliminovaly páchání jakéhokoliv protiprávního jednání.

Celé slavnosti pořadatelsky zajišťuje obec Svijanský Újezd. Pořadatelé se tak budou podílet na zabezpečení pořádku zejména uvnitř areálu a u vstupu do něj.

Návštěvníky uvedených slavností upozorňujeme, aby si ve svých zaparkovaných vozidlech nenechávali viditelně odložené žádné věci a vystavovali se tak riziku vloupání do auta. Důležitá je samozřejmě i obezřetnost před kapsáři, kteří podobné masové akce využívají ve svůj prospěch.

Rovněž upozorňujeme na to, že řidiče čeká řada kontrol. Věříme, že s tím návštěvníci, kteří přijedou osobními vozy, počítají. Jedná se o preventivní opatření, kterým chceme předejít případným tragédiím pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Policejní hlídky tak budou v rámci kontrol řidičů a jejich vozidel provádět namátkové dechové zkoušky na alkohol a orientační testy na přítomnost omamných a psychotropních látek.

Policisté se budou i letos snažit v rámci připravovaného bezpečnostní opatření udělat maximum pro bezpečnost lidí a klidný průběh slavností.


12. 7. 2018
nprap. Dagmar Sochorová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem