Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

O víkendu proběhne další rizikové fotbalové utkání

ZLÍNSKO: Při zápase mezi hráči Zlína a Brna budeme opět v pohotovosti.  

V sobotu v pět hodin odpoledne vypukne na fotbalovém stadionu Letná ve Zlíně další ze zápasů nejvyšší fotbalové soutěže, který s sebou nese vysoké riziko konfliktů mezi fanoušky týmů FC Fastav Zlín a FC Zbrojovka Brno. Zlínští policisté proto připravili rozsáhlá bezpečnostní opatření, jejichž cílem je udržení veřejného pořádku v okolí stadionu i ve zlínských ulicích a zamezení v nezákonném jednání neukázněným fanouškům. Opatření nyní vycházejí zejména z čerstvé zkušenosti ze zápasu mezi Zlínem a Ostravou, kdy ostravští fanoušci v průběhu vyhroceného zápasu zničili plot a vytrhali sedačky na severní tribuně. Výsledkem řádění baníkovců bylo 13 zadržených ostravských fanoušků.

Při sobotním zápase mezi Brnem a Zlínem bude v pohotovosti více jak stovka policistů včetně pořádkové jednotky, jezdců na koních a psovodů. Jako při všech podobných utkáních se opatření zúčastní také policisté antikonfliktního týmu a kriminalisté. Fanoušky z Brna, kteří dorazí do Zlína vlakem, doprovodí na jejich cestě policisté z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Jsme v kontaktu s brněnskými kriminalisty a nápomocni nám budou policisté z brněnské a olomoucké pořádkové jednotky. Dopravní policisté budou monitorovat všechny příjezdové cesty z Brna, včetně dálnice. V okolí stadionu a v ulicích města se bude pohybovat kromě policistů i několik desítek strážníků městské policie. Přímo na fotbalovém stadionu dohlédne na bezproblémový průběh zápasu více jak stovka členů bezpečnostní agentury a pořadatelské služby.

Upozorňujeme na možná dopravní omezení na příjezdových silnicích i v okolí stadionu. Vzhledem k zájmu o toto utkání doporučujeme jeho návštěvníkům, aby se dostavili s dostatečným časovým předstihem.


9. září 2015, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem