Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

O víkendu neunikli policejním kontrolám řidiči motocyklů

KRAJ - Ve dnech 24. - 26. června probíhala na území Libereckého kraje celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená na řidiče motocyklů. 

Motocyklisté a jejich spolujezdci patří mezi nejohroženější skupinu motorizovaných účastníků silničního provozu. Bohužel právě oni jsou ti, kteří při dopravních nehodách utrpí ta nejzávažnější zranění nebo přijdou o život. Mezi motorkáři je řada řidičů, kteří mají tendence k přílišnému riskování, které je spojeno s rychlou jízdou nebo přílišnou horlivostí a nepozorností. 

S ohledem na aktuální vývoj dopravní nehodovosti řidičů motocyklů se policisté během letních měsíců více zaměřují na tyto účastníky silničního provozu ve snaze ovlivnit jejich nekázeň a snížit tak počty a následky dopravních nehod.

Jedna z takových speciální kontrol proběhla o uplynulém víkendu na celém území Libereckého kraje. Speciální kontrola byla primárně zaměřena na motocykly a řidiče motocyklů, zejména na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy, technický stav motorových vozidel, dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

Policejní hlídky se rovněž zaměřily i na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

1Speciální kontroly proběhly v lokalitách s vyšším výskytem řidičů motocyklů, na vyhledávaných motorkářských lokalitách v daném teritoriu, v místech s vyšším dopravním zatížením, v turisticky významných lokalitách a v místech, která vyholdnotili policisté jako riziková.

A jak speciální kontroly dopadly? 

Policisté odhalili celkem 26 přestupkových jednání řidičů motocyklů, za které uložili pokuty příkazem na místě v celkové výši 22 800 Kč a 2 případy oznámili správnímu orgánu:

překročení nejvyšší dovolené rychlosti 16x - uloženy pokuty ve výši 17000 Kč + ve  2 případech provedli policisté oznámení příslušnému správnímu orgánu (rekordmani: v obci 50/112 km/h a mimo obec 90/171 km/h)
přejetí plné čáry souvislé 4x /2300 Kč
technický stav 2x/1300 Kč
zákonné pojištění 1x/200 Kč
způsob jízdy 3x/2000 Kč

Přestupková jednání řidičů ostatních druhů vozidel - celkem 88, za které uložili policisté pokuty příkazem na místě v celkové výši 55 500 Kč    a 6 případů oznámili správnímu orgánu:

technický stav vozidel  9x/5000 Kč
bezpečnostní pásy 25x/13700 Kč
překročení nejvyšší dovolené rychlosti 40x/27800 Kč
držení hovorového zařízení za jízdy (mobil) 10x/4200 Kč
dálniční poplatky 2x/2300 Kč
zákonné pojištění 1x/1500 Kč a 1 oznámení

Dále policisté řešili ve 2 případech zákaz předjíždění a ve 2 případech alkohol za volantem. Tyto případy postoupili k dalšímu řešení správnímu orgánu. Nejinak tomu bylo v případě řidiče, který měl blokaci řidičeského průkazu. 

V obdobných akcích budou policisté během letních dní nadále pokračovat. 

Apelujeme tedy na všechny řidiče: "Jezděte tak, abyste vždy bezpečně dorazili do svého cíle a neohrožovali tak zbytečně životy své i ostaních".
 

28. 2. 2022
kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje
 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem