Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

O víkendu krajem projede Rally Bohemia 2016

KRAJ - V sobotu a v neděli se na území Libereckého kraje uskuteční tradiční automobilová soutěž Rally Bohemia 2016. Policie připravuje dopravně bezpečnostní opatření. 

Ve dnech 2. a 3. července se na území Středočeského a Libereckého kraje uskuteční již 43. ročník automobilové soutěže Rally Bohemia 2016, která slavnostně odstartuje v sobotu 2. července odpoledne na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Vlastní soutěž je složena ze dvou etap s celkem osmi rychlostními zkouškami. Libereckým krajem projedou soutěžní posádky v obou víkendových dnech. V sobotu se dvě rychlostní zkoušky pojedou v okolí Tanvaldu a v neděli se také dvě rychlostní zkoušky uskuteční v blízkosti Hodkovic nad Mohelkou. V souvislosti s konáním uvedeného závodu policie připravuje dopravně bezpečnostní opatření, které je zaměřené na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, průjezdnost příjezdových komunikací a také na bezpečnost závodníků i diváků. Policisté budou rovněž dohlížet na dodržování pravidel silničního provozu ze strany soutěžících při přejezdech mezi jednotlivými rychlostními zkouškami i na veřejný pořádek.

Při rychlostních zkouškách budou muset motoristé počítat s uzavírkami silnic a případně i s dočasným omezením provozu na přístupových komunikacích. Veškeré uzavírky budou řádně označené dopravním značením a kromě pořadatelů v jejich blízkosti budou situaci monitorovat také policisté. Veškeré základní informace včetně přehledu uzavírek naleznete na webových stránkách RALLY BOHEMIA 2016.

Žádáme všechny motoristy i diváky, aby důsledně respektovali dopravní značení a pokyny pořadatelské služby i policistů. Diváky navíc vyzýváme, aby se zdržovali pouze v místech a v zónách určených pro bezpečné sledování závodu.


30. 6. 2016
nprap. Dagmar Sochorová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

 

 

 

 

vytisknout  e-mailem