Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

O ubližování a vydírání nejen na internetu

CHRUDIMSKO - Povídání s páťáky. 

foto PČRfoto PČRTento týden jsem již po druhé navštívila Ronov nad Doubravou. Dnes jsem si povídala se žáky páté třídy ronovské školy.

V dnešní době i takto staré děti znají pojem kyberšikana. Nadávání, ubližování, vydírání, ztrapňování, pomocí mobilního telefonu. Takto žáci popsali, co si pod tímto pojmem představují. Doplnili jsme si, že to nemusí být pouze přes telefon, ale také přes další média. Rádio či televize. S překvapením jsem zjistila, že všichni ve třídě mají založené účty na různých sociálních sítích. Jejich používání berou jako samozřejmost. Vysvětlila jsem, že zde na ně může číhat mnoho nástrah, aniž by je viděli. Dozvěděli se, že obětí se může stát kdokoliv. Proto je důležité znát a nezapomínat na základní pravidla používání, chování a komunikace na těchto sítích.

Druhou část besedy jsem věnovala šikaně. Děti mi správně řekly rozdíly mezi šikanou a kyberšikanou. Shodli jsme se, že není dobré si tento problém nechat pro sebe. Je důležité se někomu svěřit a nebýt na problém sám. Ať již rodičům, učitelům nebo kamarádovi. Děti se rozpovídaly a začaly mi říkat své příběhy nebo zkušenosti k danému tématu.

9. února 2018
prap. Renata Štěpánková

vytisknout  e-mailem