Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

O novinku na drogovém trhu byl veliký zájem

Polák „dealoval“ „FUNKY“ kdekoli v Praze s pomocí své známé. Při tom si počínali poměrně konspiračně. 

Kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu objasnili případ dealera syntetické drogy, která je účinky podobná pervitinu.

Prošetřování jako takové zabralo kriminalistům několik týdnů, po které monitorovali protiprávní jednání dnes již obviněného. Jak již zaznělo v prvopočátku, ten si při distribuci počínal až konspiračně.

Pětačtyřicetiletý Polák vlastnil mobilní telefon, který ale zapínal pouze v určitou dobu. V pracovní dny mezi třináctou až osmnáctou hodinou, o víkendu pak „pracoval“ ve zkráceném režimu a to jen dvě hodiny odpoledne. V jeho počínání mu byla nápomocna třiačtyřicetiletá, česky hovořící žena, která prodej drogy zprostředkovávala.

Prodej samotný pak fungoval následujícím způsobem. Ve stanovenou hodinu prodejci zapnuli telefon, což byl signál pro zákazníky, že je „obchod“ otevřen. Žena si s odběrateli domluvila schůzku například na Václaváku pod koněm. Tam se s nimi sešla, přijala objednávky a vybrala peníze. Muž dealer seděl ve vozidle zaparkovaném například v Opletalově ulici. Souputnice mu donesla peníze a nafasovala zboží, které pak rozdala „předplatitelům“.

Po takto uskutečněném obchodu se oba prodejci přesunuli na další štaci, třeba na Masarykovo nádraží. I při přesunu si počínali konspiračně. Muž přejížděl autem, žena vždy prostředky hromadné dopravy.

Detektivové při prošetřování zjistili a zadokumentovali, že se pětačtyřicetiletý muž tomuto obchodu věnoval již od roku 2011.

Oba zmiňovaní, tedy muž a žena, jsou nyní obviněni z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, přechovávání omamné a psychotropní látky a šíření toxikomanie, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Muž je stíhán vazebně, žena na svobodě.

por. Mgr. Tomáš Hulan 16. 9. 2016

vytisknout  e-mailem