Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

O nás - Kraj Vysočina

Vítejte na Krajském ředitelství policie kraje Vysočina 

Území České republiky se již téměř deset let administrativně dělí na čtrnáct samosprávných krajů, mezi nimiž je také kraj Vysočina. Kraj Vysočina se rozkládá ve středu České republiky na 679 562 hektarech. Žije zde 511 645 obyvatel. Vysočinu protíná více než devadesátikilometrový úsek dálnice D1.
 
Územní odbory Policie České republiky na Vysočině byly do 1. ledna 2009 rozděleny do tří krajů a to Východočeského, Jihomoravského a Jihočeského. Zatímco Okresní ředitelství Policie České republiky v Jihlavě, Třebíči a Žďáru nad Sázavou spadala pod působnost Jihomoravského kraje, Havlíčkobrodsko náleželo Východočeskému kraji a Pelhřimovsko Jihočeskému kraji. Na začátku roku 2009 se tento stav změnil a Územní odbory Policie České republiky v Havlíčkově Brodě a Pelhřimově se připojily ke Krajskému ředitelství policie Jihomoravského kraje.
 
Od 1. ledna 2010 vzniklo v kraji Vysočina nové Krajské ředitelství policie kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě. Stávající Územní odbory Policie České republiky zůstaly zachovány. Na území kraje Vysočina sídlí územní odbory policie v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči a Žďáru nad Sázavou.

 

vytisknout  e-mailem