Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Nutili svědka ke změně výpovědi

TEPLICKO - Muž a žena chtěli, aby svědek "stáhl" výpověď; K trestnému činu nedošlo; Vykradený dům. 

Nutili svědka ke změně výpovědi

     Na problémy si zadělala 31letá žena a její o čtyři roky starší známý. Zřejmě na popud jejího přítele, který je ve vězení, šli za mužem, který proti němu vypovídal v souvislosti s prodejem drog a měli ho nutit, aby své svědectví „stáhl“. Pod pohrůžkou násilí ho autem dovezli až před policejní budovu a poslali ho dovnitř změnit výpověď. Muž se ale z obavy o své zdraví svěřil kriminalistům, kteří později oba zadrželi a následně byla žena i její známý obviněni z trestného činu vydírání. Pokud je soud uzná vinnými, hrozí jim trest odnětí svobody až na osm let.

K trestnému činu nedošlo

     V úterý odpoledne se na policisty z Trnovan obrátil muž, který si na nákupním vozíku před supermarketem zapomněl svou tašku s mobilem, penězi, doklady a platebními kartami s podezřením, že si ji neznámý pachatel ponechal. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

     Už další den dopoledne se muž vrátil na služebnu a oznámil, že ho kontaktoval neznámý poctivý člověk, který jeho tašku našel, následně v telefonu nalezl kontakt na jeho manželku, zavolal jí a tašku s veškerým obsahem včetně peněz muži dovezl. Z místa pak odjel, aniž by sdělil své jméno, nebo požadoval nějakou odměnu za nález. Je dobré vědět, že se mezi námi stále najdou nezištní a poctiví lidé, neznámému muži touto formou děkuje i policie.  

Vykradený dům

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se vloupal do rodinného domu v Novosedlicích. Odnesl si finanční hotovost, šperky a elektroniku, celková škoda byla vyčíslena přibližně na 340 tisíc korun. Kriminalisté případ prověřují jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, pachateli hrozí v případě dopadení až pět let za mřížemi.

11. 1. 2019, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem