Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nové skutečnosti k manželům obviněným z vraždy

KRAJ - Společně s dalším mužem jsou nově obviněni i ze dvou pokusů vražd. 

Další trestná činnost násilného charakteru je nově kladena za vinu manželskému páru, který je více než měsíc obviněn ze závažného zločinu vraždy (více zde). Nové závažné skutečnosti se podařilo zjistit kriminalistům, kteří se případu velice intenzivně i nadále věnují. 

Doposud z vyšetřování vyplynulo, že se tento pár měl z důvodu získání majetkového prospěchu v rámci pojistného plnění v roce 2016 pokusit ve dvou případech usmrtit 30letého muže. Své činy chtěli maskovat jako dopravní  nehodu a inkasovat peníze v důsledku úmrtí předem pojištěného muže. Přes snahu obviněných poškozený muž při obou skutcích neutrpěl závažná zranění. 

O skutečném průběhu obou nehod totiž promluvil poškozený před vyšetřovateli, až ve chvíli, kdy byl manželský pár zadržen a putoval do vazební věznice a on z nich přestal mít obavu. Po důkladném šetření kriminalistů se v rámci výslechů jeden z obviněných manželů k činům doznal a spolupracoval.

V souvislosti s tímto jednáním byl ze shodné trestné činnosti obviněn i 42letý muž, který o úmyslech manželského páru věděl předem, nebyl přímo na místech pokusů o trestné činy, ale svým jednáním měl přispět ke snaze získat finanční prostředky pro manželský pár a pro sebe. Tento je vyšetřován na svobodě, jelikož nebyly shledány důvody vazby. Dle dosud zjištěných informací nemá nic společného s případem dokonané vraždy, o které jsme vás informovali v září i zde

Společným cílem této trojice lidí měl být úmysl obohatit se při událostech, které trojice předem připravila a při kterých měl být usmrcen další člověk, jehož pojistka měla obviněným zajistit finanční prospěch.

Manželský pár se stále nachází ve vazbě a na všech skutcích kriminalisté dále intenzivně pracují. Platná česká legislativa pamatuje na tento trestný čin trestem odnětí svobody v délce trvání 15 - 20 let nebo výjimečným trestem.

mjr. Bc. Jan Čížkovský
10. listopadu 2017; 13.30 hodin
 

vytisknout  e-mailem