Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Nové policisty přijímáme i v Přerově

PŘEROV – Jsi člověk do nepohody? Chceš pomáhat lidem, chránit jejich život, zdraví a majetek? Hledáš atraktivní zaměstnání?  V okrese Přerov přijímáme nové policisty na oddělení hlídkové služby, na obvodní oddělení a dopravní inspektorát. 

1 foto c-1.jpg

Ředitel Územního odboru Přerov plk. Mgr. Bc. Martin Crha říká: „Uplynulé období před nás postavilo zcela nové a náročné výzvy jako pandemii Covid-19 a válku na Ukrajině. Musím hrdě říct, že jim Policie České republiky čelí se ctí. Je znát, že i veřejnost pozitivně vnímá, jak velký smysl a budoucnost má práce policistů. My aktuálně přijímáme nové kolegyně a kolegy, ať už z okresu Přerov nebo blízkého okolí. Pokud máš odvahu, chceš pomáhat, není Ti cizí nepohodlí, kterému je policista často vystaven, chceš chránit nejen své blízké a přátele a hledáš atraktivní zaměstnání, kde se nebudeš nudit, přijď mezi nás. Rádi Tě uvítáme do svých řad.

Až projdeš přijímacím řízením, budeš zařazen na oddělení hlídkové služby, kde budeš mimo jiné vykonávat službu na úseku tzv. prvosledových hlídek, které jsou připraveny ihned reagovat např. na případný útok ozbrojeného pachatele, aktivního střelce. Rychle a rázně zasahují všude tam, kde je to třeba. Jejich úkolem je identifikace, vyhledání a eliminace nebezpečného pachatele, koordinace evakuace osob z místa útoku nebo jiné krizové situace, poskytnutí první pomoci a předávání informací“.

To nejsou jediné úkoly, které plní členové prvosledových hlídek. „Je běžné, že policisté z prvosledových hlídek také slouží jako členové pořádkové jednotky, která je pravidelně nasazována k zajišťování veřejného pořádku při rizikových sportovních a kulturních událostech nebo taktéž při různých demonstracích či pátracích akcích po ztracených osobách apod. “, doplňuje ředitel ÚO Přerov.

2 foto c-2.jpg

Kdo se může stát členem prvosledové hlídky? Může jím být i nováček? „V podstatě ano, může“, odpovídá plk. Crha. „Na oddělení hlídkové služby získávají první zkušenosti s policejní prací. V rámci výcviku, který musí absolvovat všichni nově nastupující, se naučí sebeobranu, bojová umění, střílet z krátkých a dlouhých střelných zbraní, řídit služební vozidla s právem přednosti v jízdě. Následně pak v reálných situacích v přímém výkonu služby poznají, jaké to je třeba jet rychle na "majáky" na případ, aby zabránili spáchání trestného činu nebo zadrželi pachatele nebo dokonce zachránili lidský život.“.

Práce u Policie České republiky je opět v kurzu! A právem. Poskytuje jistotu platu a místa, náborový příspěvek 75.000 Kč, 6 týdnů dovolené, pravidelné automatické navyšování platu, fond pracovní doby 37,5 hodiny týdně, široké možnosti kariérního růstu, plat po nástupu do výkonu služby 32.000 Kč, po 3 letech až 37.000 Kč a spoustu dalších benefitů a jistot podle zákona o služebním poměru jako například doživotní výsluhu, odchodné, plat v plné výši v době pracovní neschopnosti i při ošetřování člena rodiny a další. Průměrný služební příjem policistů a policistek v Olomouckém kraji např. za rok 2018 byl 41.433 Kč, v roce 2021 už 47.576 Kč.

3 foto c-3.jpg

„Jako policistu prvosledové hlídky mě baví, že nikdy nevím, jaká situace nastane,“ říká pprap. Ladislav Mišun, který je členem prvosledové hlídky od roku 2017 a od září 2020 slouží na nově vzniklém oddělení hlídkové služby v Přerově. „Služba může začít běžnou hlídkovou činností a během minuty se může vše změnit a jsme vysláni třeba zakročit proti nebezpečnému pachateli nebo pronásledovat ujíždějící vozidlo. Oproti policistům z obvodních oddělení disponujeme rozsáhlejším materiálním vybavením, ať už se jedná o dlouhé střelné zbraně, zastavovací pásy, prostředky balistické ochrany, jako je např. štít, helma a další. Jako člen prvosledové hlídky také mívám častěji střeleckou a taktickou přípravu, abych byl připraven zasáhnout v rámci celého územního odboru Přerov“.

„Služba u prvosledové hlídky je mnohem akčnější a zajímavější“, říká pprap. Marek Tkadlčík, který v přímém výkonu slouží od února 2020. „Od dětství se mi policejní práce líbila, baví mě a dělám ji proto, abych mohl pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují“. Policisté jsou často ti, kteří jako první přijíždějí na místo dopravní nehody nebo požáru, ještě dříve než záchranáři nebo hasiči a poskytují první pomoc zraněným. Při pátracích akcích hledají ztracené děti a pohřešované seniory. Svou službou chrání životy, zdraví, práva, majetek i svobodu. Dohlížejí na bezpečí, pomáhají v ohrožení, při živelných katastrofách i v krizových situacích. „Navíc mi práce u policie poskytuje možnosti kariérního růstu a stabilní plat“, dodává pprap. Marek Tkadlčík. 

4 foto c-4.jpg

Přijímací řízení se skládá z fyzických testůpsychotestů a zdravotní prohlídky. Fyzické testy mají čtyři části, člunkový běh, celomotorický test, kliky a běh na jeden kilometr. Fyzické testy lze v případě neúspěchu po natrénování opakovat. Ověření osobnostní způsobilosti je zaměřeno na zjišťování osobnostních předpokladů, které jsou potřebné pro výkon služby u Policie České republiky. V jeho průběhu uchazeči vyplňují osobnostní dotazníky a hovoří s nimi psycholog.

V rámci celého okresu Přerov se aktuálně navyšují počty policistů a policistek na odděleních v Přerově, Hranicích a Kojetíně. Máš odvahu stát se policistou? Piš na nabor.olomouc@pcr.cz .

5 foto c-5.jpg

por. Bc. Martina Schrammová
29. dubna 2022

vytisknout  e-mailem