Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Nová vozidla dopravní policie

Ms kraj - bezpečný prostor pro policisty a řidiče při řešení dopravních nehod 

Na konci roku 2020 přibylo k vozovému parku našeho krajského ředitelství několik speciálních vozidel pro dopravní policii, konkrétně na řešení dopravních nehod.

Dopravní policisté našeho krajského ředitelství využívají šest nových vozidel značky Volkswageny Transporter 4x4 s vestavbou veškerého vybavení nutného pro řešení dopravních nehod a poskytující zasahujícím policistům a řidičům řekněme bezpečný prostor. Nyní se jedná o obměnu vozového parku, vyjma nedávno vzniklého dálničního oddělení Nošovice, kde dosud toto vozidlo neměli.

Vozy mají speciální technické vybavení nezbytné pro dokumentaci na místě dopravní nehody. Současně, důležitým prvkem je osazení speciálním střešním nosičem se světelnou rampou a informačními deskami, jejichž prostřednictvím mohou policisté operativně komunikovat s řidiči projíždějících vozidel a upozorňovat je na možná rizika spojená s dopravou.

Dopravní policisté také požadují nové výkonné vozidlo pro viditelný silniční dohled. Je to z důvodu jak rozšiřující se dálniční sítě v rámci Moravskoslezského kraje, tak nárůstu počtu případů, kdy řidiči se silnými vozy nerespektují pokynů policistů, ujíždějí a v případě, že se je podaří policistům dostihnout, následně  často zjišťujeme, že jsou pod vlivem návykových látek. Vozidel, která jsou konkurence schopná ve smyslu jízdních vlastností, rychlosti a dynamiky v policejním provedení nemá policie v současné době příliš k dispozici. Nový automobil by měl působit i preventivně a odradit řidiče od případného protiprávního jednání.

Různorodost vozového parku dopravních policistů napomáhá flexibilně reagovat na požadavky výkonu služby.  Výhodou vozidel používající moderní technologie jsou mimo jiné i úspora pohonných hmot, snížení emisí a zátěže životního prostředí.

                                                                                                                                                            mjr. Bc. Pavla Jiroušková

                                                                                                                                                                 6.1.2020

Odkazy do noveho okna

1 vozidlo nehody

1 vozidlo nehody 

Detailní náhled

2 nové transportéry

2 nové transportéry 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem