Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Noční akce na dálnici D5 - parkoviště Rudná

Na Rudné již pátá policejní akce stejného rozsahu 

 

Noční policejní akce na Rudné
 
V nočních hodinách proběhla na dálnici D5 – parkoviště Rudná,  rozsáhlá policejní akce, která byla zaměřena na pátrání po hledaných osobách , kontrolu zájmových osob pro policii, kontrola pobytu u cizích státních příslušníků a na kontrolu projíždějících řidičů a jejich vozidel.
Do této akce byla kromě policistů z Dálničního oddělení Rudná zapojena také Cizinecká policie, Celní správa a policejní psovodi se služebními psy. Dohromady bylo do akce zapojeno okolo padesáti policistů.               
 Na místě bylo zkontrolováno několik desítek osob, za zjištěné přestupky byla na pokutách udělena částka za celkem 21. 900,- Kč, policisté z DOP Rudná udělili jednomu z kontrolovaných řidičů kamionu padesátitisícovou kauci za nedodržení stanovených podmínek, jedna osoba byla zajištěna pro účely Cizinecké policie a jedna osoba byla předvedena za účelem zjištění totožnosti.
Policejní psovodi využili na místě služební psy, kteří byli vycvičeni na vyhledávání drog u osob, ve vozidlech a jeden pes byl specialista na vyhledávání výbušnin. Všechny provedené kontroly však byly negativní.

Při této akci jsme zároveň využili příležitosti rozdat osobám pohybujícím se na neosvětleném parkovišti  reflexní pásky na ruku, které slouží jako ochranný prvek v silničním provozu. Lidé, kteří za tmy nebo snížené viditelnosti používají ochranné reflexní prvky značně snižují riziko srážky vozidlem.

                                                                                                                                                                                           nprap. Marcela Pučelíková

vytisknout  e-mailem