Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nezvaný host v kladenských restauracích dopaden

KLADENSKO – Za majetkovou trestnou činnost mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši osmi let. 

Kladenští kriminalisté vypátrali pachatele majetkové trestné činnosti, které se dopustil ve třech případech od 22. února do 20. dubna letošního roku na území města Kladna. 

Policisté pátrali po pachateli, který se nejprve krátce po druhé hodině dne 22. února 2020 za užití násilí vloupal do restauračního zařízení v Kladně Kročehlavy, odkud poté odcizil různé druhy cigaret v hodnotě necelých 8 000,-Kč. Dále pachatel násilně vnikl do prostor inzertní kladenské pobočky, a to v brzkých ranních hodinách dne 24. února 2020. Následně z kanceláře tohoto objektu odcizil z pokladny finanční hotovost. Celkem vzniklá škoda v tomto případě způsobená odcizením a poškozením byla vyčíslena na částku 4 500,-Kč. Třetího skutku se dopustil v době od 19. do 20. dubna 2020 , kdy se násilně vloupal do restauračního zařízení  v Erbenově ulici v Kladně a odcizil  zde tři kusy mobilních telefonů různých značek. Tímto svým jednáním způsobil škodu ve výši 40 000,-Kč včetně poškození při vloupání. Pachatel svým protiprávním jednáním ve všech třech případech způsobil škodu, která byla vyčíslena na částku 52 500,-Kč.

Na základě policejního operativního šetření se kladenským kriminalistům dne 5. května 2020 podařilo vypátrat podezřelého muže z Kladna ve věku dvacet let. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že muž se již v minulosti dopustil trestné činnosti, a to v době uplynulých třech let byl za tento obdobný čin odsouzen. Kriminalisté podezřelého muže nyní za tyto tři skutky obvinili z trestného činu krádeže vloupáním, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 8 let, neboť jeden z těchto trestných činů spáchal v čase nouzového stavu.  Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování dále prověřují zda se tento pachatel nedopustil další trestné činnosti.   


nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
7. května 2020

vytisknout  e-mailem