Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Nezodpovědní řidiči za volantem

Zákon měli porušit na silnicích 

Policisté na Klatovsku se během několika uplynulých dnů opět přesvědčili, že na silnicích se prohání i mnoho nezodpovědných řidičů. Prvním z nich  má být 23 letý motorista z Horažďovic. Ten  měl během pátku 2. října řídit osobní vůz zn. BMW, přestože nevlastní příslušné řidičské oprávnění.

Obdobného jednání se měl dopustit i 31letý  muž za volantem vozu zn. ŠKODA Favorit v sobotu dopoledne. Provedenou kontrolou bylo navíc  zjištěno, že má soudem vysloven trest zákazu činnosti, spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Nyní je tudíž mimo trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, podezřelý i ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Před tímto  motoristou byl nad ránem přistižen dopravními policisty ve Velkých Hydčicích 28mi letý řidič vozu zn. PEUGEOT, kterému koloval v těle alkohol.  Displej  detekčního přístroje na zjištění přítomnosti alkoholu naměřil hodnotu 1,41 promile. Na místě mu byl proto zadržen řidičský průkaz a ze svého jednání  se  bude zodpovídat před soudem, jelikož je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Tohoto trestného činu se měl dopustit i 25ti letý  řidič vozu  zn. VW Corrado. Následky jeho jízdy jsou však závažnější, jelikož došlo i k dopravní nehodě se zraněním. Zmiňovaný řidič jel 4. října v osm hodin večer  po komunikaci vedoucí od obce Rejštejn do Sušice. Na rovném a přehledném úseku silnice však vyjel mimo vozovku, kde čelně narazil do stromu. Při popsané kolizi došlo ke zranění řidiče, které bylo zdravotníky specifikováno  jako lehké a dvacetitisícové hmotné škodě. Šetřením nehody vyšlo najevo, že řidič před jízdou požil zřejmě větší množství alkoholu, jelikož  hodnota naměřeného alkoholu  došplhala skoro na hranici  tří promilí, zastavila se na 2,81.

vytisknout  e-mailem