Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Neznámý muž z fotografií

PRAHA VENKOV-JIH – V případu nálezu lidských ostatků potápěčem ve slapské přehradě z letošního léta policisté hledají mezi širokou veřejností případné svědky  

VYDÁNO: 14.srpna 2014
ČAS:         13.30 hodin
 
O nálezu lidské kostry z poloviny července letošního roku byla veřejnost informována prostřednictvím článku pod názvem Potápěč nalezl lidské ostatky, uveřejněném na internetových stránkách www.policie.cz.  
 
Případem se intenzivně zabývají kriminalisté z územního odboru Praha venkov-JIH.        Do současné doby se přes veškerá provedená policejní šetření v samotném místě nálezu, ale i jeho blízkém okolí, či dotazem v příslušných evidencích, zatím nepodařilo zjistit totožnost osoby k nalezeným ostatkům. Na základě získaných informací z prvotní prohlídky antropologem - specialistou z pražského kriminalistického ústavu se jejich stáří odhaduje kolem třiceti let. Konečný výsledek antropologického zkoumání není ještě znám. Detektivové během měsíce usilovného pátrání postupně prověřili více jak desítku poznatků a indicií, které by jim mohly pomoci se složitou  identifikací lidské kostry.  
Jednou s prověřovanou indicií, která může vést k úspěšné identifikaci ostatků, jsou i získané fotografie neznámé osoby. Na černobílých snímcích je zachycen mladý muž, jehož totožnost není policistům blíže známa.
 
Kriminalisté se rozhodli zveřejnit zmiňované fotografické snímky a obracejí se na širokou veřejnost se žádostí o pomoc. Vyzývají případné svědky, kteří by muže na zveřejněných fotografiích poznali, aby se jim přihlásili přímo na telefonním čísle 702 207 609 nebo prostřednictvím tísňové linky Policie ČR 158.
 
Prověřením této indicie a zjištěním totožnosti muže na fotografiích, může výrazným způsobem přispět k objasnění nejen dílčích okolností prošetřované události, ale i samotného případu.
 


nprap. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí
PČR Praha venkov-JIH
14. srpna 2014
Odkazy do noveho okna

Slapy - foto1

Slapy - foto1 

Detailní náhled

Slapy - foto2

Slapy - foto2 

Detailní náhled

Slapy - foto3

Slapy - foto3 

Detailní náhled

Slapy - foto4

Slapy - foto4 

Detailní náhled

Slapy detail - foto5

Slapy detail - foto5 

Detailní náhled

Slapy detail - foto6

Slapy detail - foto6 

Detailní náhled

Slapy detail - foto7

Slapy detail - foto7 

Detailní náhled

Slapy detail - foto8

Slapy detail - foto8 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem