Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Neznámý muž v areálu odtahové a servisní služby

PRAHA VENKOV-JIH – Říčanští policisté pátrají po pachateli, který se v polovině letošního ledna pohyboval v areálu odtahové služby ve Strančicích. 

K uvedenému případu došlo přibližně v době mezi dvacátou a dvaadvacátou hodinou letošního 18. ledna ve Strančicích. Dosud neznámý pachatel vnikl do oploceného areálu společnosti zabývající se odtahem a servisem vozidel. V průběhu nekontrolovaného pohybu po areálu se pokusil vloupat do několika objektů a odstavených vozidel. Svým jednáním tak způsobil majiteli areálu škodu na poškození přesahující částku deseti tisíců korun.
V průběhu prověřovaného oznámení se policistům podařilo získat kamerový záznam, na kterém je v inkriminovanou dobu zachycen pohyb neznámého mladého muže, 170 až 180 cm štíhlé vysoké postavy, tmavých krátce střižených vlasů, oblečeného do tmavých kalhot, světlé zimní bundy a mikiny, v určitých momentech má na hlavě nasazenou kšiltovou čepici a dýchací cesty zakryté rouškou.
Pro řádné objasnění důležitých okolností této noční události, potřebují policisté získat výpověď i této osoby. Z tohoto důvodu se touto cestou obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc, aby se jim přihlásili případní svědci, kteří by osobu ze záznamu podle částečného popisu, či přiložených fotografií, poznali. Informace k osobě, jakož i k samotnému případu, mohou občané policistům sdělit na telefonním čísle: 974 881 730, případně zaslat e-mailem na poj.oo.ricany@pcr.cz, či prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie České republiky.
Policisté uvedený případ kvalifikovali jako trestný čin poškození cizí věci a pokus trestného činu krádež, kdy pachateli za tento jeho čin hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, neboť se jej dopustil za situace, v rámci které byl usnesením vlády České republiky vyhlášen pro celé území České republiky nouzový stav.por. Bc. Zdeněk Chalupa
komisař oddělení tisku a prevence
4. března 2020

Odkazy do noveho okna

1 neznámý muž - bez čepice

1 neznámý muž - bez čepice 

Detailní náhled

2 neznámý muž - obličej

2 neznámý muž - obličej 

Detailní náhled

3 neznámý muž - postava

3 neznámý muž - postava 

Detailní náhled

4 neznámý muž - postava bez čepice

4 neznámý muž - postava bez čepice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem