Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nezavraždil, ale zabil

VSETÍNSKO: Vyšetřovatel ukončil případ usmrcení muže v restauraci v Zubří. 

Návrhem na podání obžaloby ukončil v těchto dnech krajský vyšetřovatel z odboru obecné kriminality případ zabití muže, kterého v restauraci v Zubří střelnou zbraní usmrtil padesátiletý muž. Toho vyšetřovatel obvinil ze zvlášť závažného zločinu zabití, za který mu hrozí trest odnětí svobody na tři až deset let.

Případ se stal vloni 6. října navečer v restauraci v Zubří, kde mezi dvěma muži ve věku padesát a jedenapadesát let došlo k slovní rozepři, která pokračovala fyzickým napadáním. Oba muži spadli při potyčce na zem, kde starší z mužů mladšího částečně zalehl svým tělem, přičemž mladší se nemohl dostat ven.  Ze strachu, že ho ležící muž udusí, vytáhl v silném rozrušení z ledvinky připevněné na těle revolver, ze kterého na muže ležícího na něm vystřelil. Postřelený muž zraněním na místě podlehl. Oba muži byli v době incidentu pod vlivem alkoholu, podle znaleckého posudku měli v krvi kolem dvou promile alkoholu. Zbraň, ze které obviněný střílel, držel legálně. 

V průběhu vyšetřování krajští kriminalisté zadali několik znaleckých posudků z oboru zdravotnictví, psychologie, psychiatrie a z oboru kriminalistiky. Závěry posudků a další shromážděné důkazy vylučují, že by se obviněný bránil v intencích nutné obrany a použití zbraně v tomto případě nelze ani právně kvalifikovat jako zvlášť závažný zločin vražda. Muž je stíhán na svobodě a za zvlášť závažný zločin zabití mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

18. září 2019, mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem