Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Nezákonně pobíraly sociální dávky

LOUNY - Podvodem se obohatily; Muže okradli o peníze 

 Podvodem se obohatily

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování stíhá pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu 30letou ženu z Lounska. Obviněná nesplnila zákonnou oznamovací povinnost a neohlásila, že jí byla Okresní správou sociálního zabezpečení v Mostě prodloužena výplata peněžité pomoci v mateřství. Neoprávněně tak pobírala rodičovský příspěvěk. Uvedeným jednáním uvedla sociální pracovnici v omyl, nezákonně jí byla vyplacena na dávkách státní sociální podpory částka 11 011 Kč. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Ze stejného trestného činu stíhá policejní komisař i 42letou ženu z Loun. Obviněná přijímala dávky státní sociální podpory, přičemž nesplnila zákonnou oznamovací povinnost, že je zaměstnána. Zatajením této rozhodné skutečnosti pro nárakování a výplatu dávek uvedla sociální pracovnici v omyl a na sociálním příplatku a příspěvku na bydlení jí bylo neoprávněně vyplaceno 7 265 Kč. Vyšetřování probíhá na svobodě.   

Muže okradli o peníze

Policisté pátrají po pachateli, který ve čtvrtek odpoledne okradl na Mírovém náměstí v Postoloprtech muže středního věku. Z ruky mu vytrhl plátěnou tašku s finanční hotovostí, dvěma prsteny a dalšími věcmi a z místa utekl. Svým činem mu způsobil škodu za 8 200 Kč. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

 

vytisknout  e-mailem