Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nevyšlo mu to

VSETÍNSKO: Mladému muži nevyšla krádež registračních značek a benzinu. 

Mladý cizinec včera ukradl z jiného vozidla registrační značky a v Rožnově pod Radhoštěm natankoval benzin. Ujel bez zaplacení, ale jeho jízda skončila v obci Prostřední Bečva, kde jej policisté zastavili. Nyní mu hrozí za přestupek proti majetku a přestupek v dopravě vysoká pokuta.

Ušetřit na cestě domů se chtělo jednadvacetiletému cizinci pobývajícímu v současné době v České republice. Plán měl jasný, ukrást někde registrační značky na jiném vozidle, značky umístit na své vozidlo Škoda Octavia. Zajet na benzinovou pumpu, natankovat a ujet. Vrátit své značky na auto, ukradených značek se zbavit a s klidem cestovat. Téměř vše mladý muž včera kolem poledne udělal. Ve Frenštátu pod Radhoštěm na sídlišti ukradl registrační značky. Výměnu značek potom provedl až těsně před benzinovou čerpací stanicí v Rožnově pod Radhoštěm. Na pumpě natankoval za tisíc čtyři sta korun a odjel bez zaplacení.

Policisté jej ale díky zjištěným informacím od všímavých občanů, že muž po odjezdu z čerpací stanice po chvíli zastavil, odcizené značky ze svého auta oddělal a zahodil, namontoval správné registrační značky a pokračoval směrem k obci Prostřední Bečva, právě v obci Prostřední Bečva dostihli a zastavili.

Muž nezapíral a policistům celou historii vypověděl. Krádeží registračních značek a nezaplacením načerpaného benzinu spáchal přestupek proti majetku. Přestupek podle zákona o silničním provozu spáchal svou jízdou s užitím cizích registračních značek na svém vozidle. U správního orgánu mu nyní hrozí pokuta v řádech několika desítek tisíc korun.

29. srpna 2017, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem