Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nevolejte bezdůvodně na linky tísňového volání

ZLÍNSKO: Může vás to stát až 200 tisíc. 

O tom, kdy a jak používat linky tísňového volání jednotlivých složek integrovaného záchranného systému, se učí už děti na základních školách. Jak je vidět, ne každému dospělému člověku utkví základní pravidla v paměti.

V minulém týdnu v jediném dnu volala jednačtyřicetiletá žena z Otrokovic celkem 15 x na linku tísňového volání policie a 6 x na linku tísňového volání zdravotnické záchranné služby s různými nesmyslnými informacemi. Například potřebovala policistům sdělit, kolik peněz ji stál pohřeb nebo ji zajímalo, zda mají policisté rádi bílé maso. Po upozornění operačního důstojníka, že se v těchto případech nejedná o tísňové volání, se většinou žena stala agresivní a útočila na policisty různými vulgarismy. Po několikátém bezdůvodném volání vyslal operační důstojník do jejího místa bydliště hlídku policistů z Otrokovic.

Žena policistům sdělila, že vaří polévku a že má zlomené všechny končetiny. Na první pohled zraněná nebyla, nicméně policisté tušili, že je v patnáct hodin odpoledne silně pod vlivem alkoholu. Nemýlili se. Dechová zkouška u ní ukázala hodnotu 2,46 promile alkoholu. Aby policisté zamezili neustálému blokování tísňových linek, ženu zajistili a po prohlídce lékařem převezli do protialkoholní záchytné stanice. Za přestupek na úseku zákona o elektronických komunikacích jí ve správním řízení hrozí pokuta až do výše 200 tisíc korun.

17. března 2023, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem