Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Neustále porušovat zákon se nevyplácí

BŘECLAVSKO: Nepoučitelný řidič skončil ve vazební věznici. 

Břeclavsko - O tom, že neustále porušovat zákon se nevyplácí, se přesvědčil v těchto dnech řidič z Hodonínska. Kolegové z břeclavského obvodního oddělení v sobotu 2. června zastavili při silniční kontrole osobní vůz BMW v obci Velké Bílovice. Jak se ukázalo, za volantem seděl pětadvacetiletý muž, který měl ve svém rejstříku bohatý výpis prohřešků. Již po několikáté mu byl vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech druhů motorových vozidel. Ovšem z trestu si očividně těžkou hlavu nedělal. Opakovaně sedal za volant a někdy dokonce i pod vlivem návykových látek.

Tentokrát však došla trpělivost i soudci. Kromě toho, že policisté muže zadrželi a převezli na služebnu, kde si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, rozhodl soudce o uvalení vazby. A tak nenapravitelný provinilec v úterý putoval do vazební věznice.

Kromě popsaného jednání se kolegové zabývali také tím, kdo muži vozidlo svěřil. Ukázalo se, že mu řízení předala jeho 19letá známá, přestože věděla, že má uložen trest zákazu řízení. Za své chování se proto bude muset taktéž zodpovídat.  

por. Mgr. Kamila Haraštová, 7. června 2018

vytisknout  e-mailem