Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Neusnadňujte zlodějům práci

KLADENSKO – Zabezpečte se. 

Včera 13. května 2018 přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení, že v noci z neděle 12. na pondělí 13. května 2019 byla z kůlny u rodinného domu odcizena dvě jízdní kola. Ke krádeži došlo v ulici Na Rozhraní v obci Brandýsek a to bez použití násilí. Pachatel nejprve otevřel neuzamčené dveře na pozemek rodinného domu, na zahradě vnikl do kůlny, kde po odstranění petlice odcizil z této dvě horská kola. Jednalo se o bicykl zn. Maxbike, červené lesklé barvy, výrobního čísla MODE161259 v hodnotě 11.500,- Kč a horské kolo nezjištěné značky a výrobního čísla, červeno-černé barvy v hodnotě 3.000,-Kč.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin poručování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno - venkov, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 561. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

Policie ČR znovu upozorňuje občany, aby zabezpečili lépe svůj majetek! Neuzamčené a volně přístupné prostory jsou velkým lákadlem pro nenechavce. Převážně garáže jsou magnetem pro zloděje. Je dobré investovat do pořádného zámku. Čas, který zloděj potřebuje k překonání zámku, vyplývá z jeho bezpečnostní třídy. Je logické, že pachatelé volí raději objekty, do kterých se dá vniknout rychle a za pomoci jednoduchého nářadí. Protože prakticky neexistují bezpečnostní garážová vrata, je moudré chránit garáž elektronicky. Doporučujeme magnetická a pohybová čidla napojená na domovní alarm. Od věci není také zabezpečení věcí uvnitř. Vhodné je použít samostatné zajištění sezonních pneumatik, jízdních kol, či motocyklu.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
14. května 2019

vytisknout  e-mailem