Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Neukázněnost řidičů potvrdila dopravně bezpečnostní akce

PLZEŇSKÝ KRAJ – Během chvíle policisté odhalili hned několik řidičů, kteří nerespektovali "plnou čáru" a při zakázaném předjíždění je přistihl policejní dron. 

V posledních dvou týdnech policisté na území Plzeňského kraje provedli dvě dopravně bezpečnostní akce, při kterých se dopravní policisté zaměřili zejména na dodržování rychlostních limitů a na dodržování všech pravidel podle zákona o provozu na pozemních komunikacích. Jelikož se v poslední době setkáváme s narůstající nekázní některých řidičů, byl do jedné z akcí nasazen i policejní dron. Ten nám pomohl zdokumentovat mnohdy riskantní jednání řidičů, kteří nerespektují například vodorovné dopravní značení - podélnou čáru souvislou, kdy její přejíždění je zakázané. Někdy i zdánlivě banální přejetí této dopravní značky může vést až k dopravní nehodě s tragickými následky. Umístění těchto dopravních značek na komunikaci, kdy je zakázané její přejíždění, má své významné opodstatnění (například rozhledové podmínky pro řidiče) z hlediska bezpečnosti silničního provozu.

Během těchto dvou akcí policisté zjistili celkem 182 přestupků. Nejčastějším přestupkem bylo překročení povelené rychlosti v daném úseku, což nedodrželo celkem 97 řidičů. Na druhém místě bylo v 18 případech telefonování během jízdy. Deset řidičů se nepřipoutalo během jízdy bezpečnostním pásem a stejný počet řidičů řídilo vozidlo, které nemělo vyhovující technický stav. Policisté se zaměřili také na železniční přejezdy a zde zjistili čtyři řidiče, kteří porušili povolenou rychlost při jejich přejíždění. Na Stříbrsku policisté zastavili k silniční kontrole řidiče, který za volant usedl pod vlivem alkoholu a nadýchal hodnotu 1,3 promile. Opětovně připomínáme, že v České republice je nulová tolerance alkoholu za volantem. Řidič nesmí řídit vozidlo po požití alkoholu či jiné návykové látky a zakázaná je i konzumace těchto látek během jízdy.por. Ing. Eva Červenková
22. září 2023

vytisknout  e-mailem