Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Neukáznění, neplatící rodiče

Kladenští policisté prošetřují několik případů rodičů, kteří si neplní vyživovací povinnost vůči svým dětem. 

     V současné době policisté z Územního odboru Kladno prošetřují několik případů podezřelých z trestného čini zanedbání povinné výživy.

     Na základě podnětu OSZ Kladno bylo provedeno šetření k podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy, kdy bylo zjištěno, že podezřelá 27 letá žena z okresu Praha - západ neplatí výživné na své 4 děti. Plnění vyživovací povinnosti bylo stanoveno OS Kladno v roce 2008. Tímto jednáním neplatící matky vznikla škoda ve výši 28 739,-Kč.

     Další případ podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy se prošetřuje na základě podnětu OSZ Kladno, kdy bylo zjištěno, že podezřelý 52 letý muž z Kladenska, neplatí výživné na své tři syny, jak mu bylo stanoveno OS Kladno v roce 2008. Svým jednáním způsobil dlužnou částku 35 811,-Kč.   

     Dne 19. března bylo na obvodní oddělení P ČR Kladno oznámeno, že 31 letá žena z Kladenska od října 2007 do současné doby neplní svou vyživovací povinnost na nezletilou dceru, přestože jí tato povinnost vyplývá z rozsudku  OS Kladno z roku 2005.  Dluh na výživném činí 18 000,-Kč.

     Další případ podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy byl oznámen dne 19. března. Z tohoto trestného činu je podezřelý 24 letý muž z Kladna, který od června 2008 do současné doby neplní řádně svou vyživovací povinnost na své dvě dcery a oznamovatelku. Výživné bylo určeno OS Kladno v únoru 2008. V současné době dlužná částka je ve výši  64 349,-Kč.

     Dne 19. března bylo oznámeno na obvodním oddělení Slaný, že 36 letý muž ze Slaného neplatí výživné na své dvě děti, tak jak mu bylo stanoveno rozsudkem OS Kladno v červenci 2008. Od října 2008 do současné doby dluží na výživném celkem 12 000,-Kč.

     Policisté všechny tyto případy neukázněných neplatících rodičů na své děti prošetřují jako podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy.

 

vytisknout  e-mailem