Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Neudržel nervy na uzdě a po řidiči nákladního vozidla hodil kamenem

MĚLNICKO - Řidiči mohl způsobit újmu na zdraví 

Nervy na uzdě zcela neudržel třicetiletý řidič osobního vozidla značky BMW, který hodil kámen přímo na čelní sklo proti řidiči nákladního vozidla.

Celý incident se odehrál ve středu 9. března 2022 před 10. hodinou ráno přímo v Mělníku. Řidič osobního vozidla zastavil na kruhovém objezdu, z auta vylezl a okamžitě hodil směrem k osobě řidiče nákladního vozidla kamenem. Pokud by kámen muže trefil, mohlo to mít vážné následky.

Všemu měla předcházet jízda po silnici I/9 od obce Liběchov, kde měl řidič nákladního vozidla na silnici najíždět z vedlejší ulice. Na silnici, dle jeho slov, vjel až tehdy, když měl dostatečný rozhled a prostor. V dáli viděl právě vozidlo BMW, ale svým najetím na silnici ho neměl nijak ohrozit. Řidič osobního vozidla to ale asi viděl jinak. Pravděpodobně musel zpomalit, a to se mu asi nelíbilo, proto na řidiče nákladního vozidla začal gestikulovat aby zastavil, když to neudělal, vzal si po cestě kámen a později na kruhovém objezdu ho proti řidiči hodil, to zachytily i kamery. Z místa pak okamžitě ujel. Řidiče nákladního vozidla naštěstí nezasáhl, pokud by se to stalo, následky mohly být vážné.

Policisté Obvodního oddělení Mělník proto třicetiletému muži sdělili podezření z přečiu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví. Nejvyšší postih je za ublížení na zdraví, kde v případě uznání viny může skončit třicetiletý muž na 6 měsíců až 3 roky za mřížemi.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
18. března 2022

vytisknout  e-mailem