Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Neštítil se okrást osmdesáti tříletou stařenku

Frýdek-Místek - řídili pod vlivem, odcizil stavební materiál… 

U řidiče bylo naměřeno více jak dvě promile alkoholu v krvi, další dva řidiči byli pod vlivem drog.

Policisté sdělili podezření muži, který havaroval se svým vozidlem v obci Frýdlant nad Ostravicí. Čtyřiapadesátiletý muž nezvládl řízení svého vozidla, následkem čehož došlo k jeho sjetí z travnatého srázu a nárazu do volně rostoucích dřevin. Provedeným odborným měřením na zjištění přítomnosti alkoholu v krvi, bylo řidiči zjištěno 2,4 promile alkoholu v krvi.

Dalšími hříšníky byli řidiči vozidel Opel a Škoda Felicia, kteří byli při jízdě ovlivněni návykovou látkou. Prvního z nich zkontrolovala v rámci běžného dohledu nad silničním provozem v obci Staříč hlídka Policie ČR Brušperk, která zjistila v jeho krvi přítomnost látky THC, amfetaminu a metamfetaminu. Dne 12. července mu tedy bylo sděleno podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může být potrestán trestem odnětí svobody v délce trvání až jeden rok.

Druhého zmíněného řidiče kontrolovala hlídka ve Frýdku-Místku, která zjistila ovlivnění látkou amfetamin a metamfetamin.

 

Zloděj odcizil stavební materiál a různé předměty

Dosud neznámý pachatel odcizil v době mezi 10. červencem a 11. červencem v katastru obce Třinec ze staveniště obchvatu mezinárodní silnice č. I/11 z mostní konstrukce elektrické rozvaděče, žebříky a přes tři sta metrů dlouhý kabel. Předběžná škoda byla vyčíslena na padesát tisíc korun.

 

Neštítil se okrást osmdesáti tříletou stařenku

Ke krádeži kabelky, kterou seniorka držela pěvně v rukou, došlo v neděli 10. července okolo třetí hodiny odpolední ve Frýdku-Místku. Zloděj zde uchopil za uši kabelku, kterou držela poškozená v ruce, a spolu se stařenkou tuto strhl k zemi. Třiaosmdesátiletou ženu pak táhl ještě dva metry po trávě, než kabelku pustila. Spolu s lupem za tisíc korun pak z místa činu utekl.

Policisté v souvislosti s vyšetřováním případu žádají případné svědky této události, aby se obrátili na linku 158 či nejbližší policejní služebnu.

por. Mgr. Lenka Sikorová
tisková mluvčí P ČR
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
12. července 2016

vytisknout  e-mailem