Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Neslavný závěr roku na orlickoústeckých silnicích

ORLICKOÚSTECKO – Řidiči bourali zejména z důvodu vysoké rychlosti jízdy. 

Foto PČR - RvištěFoto PČR - RvištěFoto PČR - Jablonné nad OrlicíFoto PČR - Jablonné nad OrlicíFoto PČR - LanškrounFoto PČR - LanškrounFoto PČR - České LibchavyFoto PČR - České LibchavyFoto PČR - LetohradFoto PČR - LetohradFoto PČR - Ústí nad OrlicíFoto PČR - Ústí nad OrlicíPoslední den v roce se dopravní policisté už od ranních hodin potýkali s nehodami po celém našem regionu.

První dopravní kolize jim byla oznámena pět minut po osmé hodině ranní. Dvaapadesátiletá řidička osobního auta Hyundai Accent jedoucí po silnici III. třídy č. 3123 u obce Rviště patrně nepřizpůsobila rychlost jízdy a s hyudaiem dostala smyk. Mimo komunikaci narazila do směrového sloupku a jeji jízdu zastavila, až betonová vpusť. Pětasedmdesátiletá spolujedoucí byla při nehodě zraněna a rychlou lékařskou pomocí převezena do nemocnice. Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní. Škoda je vyčíslena na 55 tisíc korun.

Za hodinu a půl se policisté přesouvali k dopravní nehodě v Jablonném nad Orlicí. Jednačtyřicetiletá řidička automobilu Škoda Rapid na jedné z ulic města zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy. V pravotočivé zatáčce dostala smyk, ve kterém přejela do protisměru a tam se střetla s vozidlem Volkswagen o rok mladší řidičky. Po střetu byl Rapid odmrštěn na živý plot. Řidičky zraněny nebyly a ani nejely pod vlivem alkoholu, což prokázala dechová zkouška. Škoda byla předběžně vyčíslena na 160 tisíc korun.

Rovných pětatřicet minut po poledni boural do oplocení domu a okapového svodu na ulici Opletalova v Lanškrouně pětatřicetiletý motocyklista na jednostopém stroji Yamaha XJ 600. Řidič také pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, v mírné levotočivé zatáčce dostal smyk, ve kterém přejel na chodník a dále narazil do plotu a okapového svodu. Při nárazu byl zraněn a rychlou lékařskou pomocí převezen do nemocnice. Dechová zkouška na alkohol byla u něho negativní. Policisté prověřováním nehody zjistili, že má vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do srpna letošního roku. Škoda na motocyklu a poničených věcech byla vyčíslena na 15 tisíc korun.

Za pět minut půl třetí odpoledne se „dopraváci“ přesouvali k dopravní nehodě na silnici II. třídy č. 312 u Českých Libchav. Pětapadesátiletý řidič Dacia Logan opět pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, po projetí levotočivé zatáčky dostal smyk a vpravo mimo komunikaci čelně narazil do lesního porostu. Při nehodě nikdo neutrpěl žádné zranění a dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Škoda se vyšplhala na 70 tisíc korun.

U dalších dopravních nehod už hlavní roli rychlost jízdy neměla.

Krátce po půl páté odpoledne se na silnici II. třídy č. 360 u Letohradu střetl dvaapadesátiletý řidič škody s lesní zvěří. Řidič vyvázl bez zranění a dechová zkouška na alkohol vyloučila, že by před nebo během jízdy pil alkoholické nápoje. Škoda na osobním automobilu značky Škoda je 80 tisíc korun.

Poslední nehoda uplynulého roku byla dopravním policistům oznámena v devět hodin večer. Silvestrovské přemisťování osobním autem Peugeot 206 nezvládl třiadvacetiletý řidič na ulici Pod Lesem v Ústí nad Orlicí. Muž při couvání zřejmě přehlédl zapakovanou Škodu Octavii a narazil do její zadní části. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, to se nedá říct o testu na návykové látky, který byl s pozitivním výsledkem. Řidiče policisté vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, které odmítl. Prověřováním dále zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění, a to na všechny skupiny a podskupiny. Škoda, která byla nehodou způsobena, je vyčíslena na 75 tisíc korun.

Řidičům v novém roce přejeme cestování bez dopravních karambolů, se šťastnými návraty domů.

2. ledna 2019
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem