Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Nerespektovali krizová opatření

BLANENSKO: Policisté vyjížděli k oznámením, které bylo v rozporu s nařízením vlády. 

Minulý týden v podvečerních hodinách vyjížděli policisté do místního občerstvení u vlakového nádraží na Blanensku. Zde se sešla skupinka čtyř osob, která vesele popíjela v předzahrádce bufetu, ačkoliv byl volný pohyb osob zakázán usnesením vlády. Přestupku se tak nedopustili jenom hosté, ale také provozovatel občerstvení. Alkoholické nápoje sice podával skrze výdejní okénko, avšak drinky naléval do skleněných nádob, které nebyly určené k odnosu sebou. Hosté tak konzumovali alkohol v prostoru venkovního posezení v předzahrádce provozovny. 

Další případ řešili boskovičtí policisté následující den v odpoledních hodinách. Zde se vydal osmatřicetiletý muž bez ochranné roušky přes ústa do místního obchodu pro láhev destilátu. Prodavač jej napomenul a upozornil také na ceduli u vchodu do prodejny, která zakazuje vstup občanům bez ochranné ústenky. To se však pobudovi nelíbilo a začal prodejci vulgárně nadávat a vyhrožovat. Situaci zklidnila až přivolaná policejní hlídka.

Zákaz volného pohybu osob a povinnost nošení ochranných pomůcek přes ústa vyhlášené vládou, nerespektovala také pětičlenná skupinka mládeže z Boskovicka. Tito se zdržovali v podvečerních hodinách v parku a navíc bez ochranných roušek. 

Ve všech případech policisté osoby zkontrolovali a přestupky předali k dalšímu projednání příslušnému správnímu orgánu., kdy jim v krajním případě hrozí citelné pokuty.

por. Lenka Koryťáková, 24. března 2020

Odkazy do noveho okna

Nádražní bufet

Nádražní bufet 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem