Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nepřiměřená rychlost

PŘÍBRAMSKO - Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit nejen svým schopnostem, ale také vozidlu, nákladu, stavu komunikace a povětrnostním podmínkám. 

Příčinou nejtragičtějších nehod na silnicích je nepřiměřená rychlost. Důvodem je spěch a to, že řidiči chtějí dojet do cíle co nejrychleji. Je to však zbytečný hazard. Snaha ušetřit pár minut může mít tragické následky. Čas na bezpečnou reakci se pak kvůli vysoké rychlosti značně zkracuje.

Minulý týden se příbramští policisté při dopravní akci zaměřili právě na dodržování rychlosti. Zastavili při ní 56 aut a zjistili devět přestupků. Celkem čtyři motoristé překročili povolenou rychlost, dále nebyli někteří řidiči připoutáni bezpečnostním pásem nebo neměli dálniční známku.

Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit nejen svým schopnostem, ale také vozidlu, nákladu, stavu komunikace a povětrnostním podmínkám. Šofér také nesmí náhle snížit rychlost jízdy nebo zastavit, pokud to nevyžaduje bezpečnost provozu, a omezovat plynulost provozu bezdůvodně pomalou jízdou. Motoristé mohou jet mimo obec rychlostí nepřevyšující 90km/h, na silnici pro motorová vozidla 110 km/h, na dálnici 130 km/h, v obci 50 km/h a při použití sněhových řetězů 50 km/h. Při přejíždění železničního přejezdu smí řidiči jet nejvýše 30 km/h a svítí-li přerušované bílé světlo signálu zabezpečovacího zařízení, smí jet rychlostí nejvýše 50 km/h.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
komisař
P ČR Příbram
15. srpen 2023

Odkazy do noveho okna

překročení rychlosti

překročení rychlosti 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem