Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Nepoučitelný zloděj je opět ve vazbě

ZLÍNSKO: Recidivista kradl ve školách.  

Nepracuje a tak si peníze na obživu a automaty obstarává krádežemi. Řeč je o nepoučitelném devatenáctiletém muži ze Zlína, kterého naši vyšetřovatelé obvinili ze spáchání jedenácti skutků.
I když začal krást až v osmnácti letech, má mladý muž za sebou poměrně velkou trestní minulost. Letos v únoru ho odsoudil Okresní soud ve Zlíně k podmíněnému trestu odnětí svobody za osmnáct prokázaných skutků, převážně krádeží, které spáchal v loňském roce. On se však nepoučil, netrvalo dlouho a začal opět krást.
Už necelé tři měsíce po vynesení rozsudku, v květnu letošního roku, se vloupal do dámské šatny ve sportovní hale ve Zlíně. Zde ukradl svazek klíčů, pomocí nichž se vloupal do pokoje, který se nachází v ubytovacích prostorách haly. Z pokoje ukradl třem děvčatům ze Slovinska tři mobilní telefony, 170 euro a oblečení. Celkem si tehdy přišel na téměř třicet tisíc korun.
Recidivista vypadá velmi mladě, a tak si záměrně vybíral školy, šatny či sportovní haly, kde mu nikdo nevěnoval příliš velkou pozornost. Dokonce kradl i vícekrát na stejných místech ve Zlíně. Dvakrát kradl na gymnáziu, ve sportovní hale i v šatnách na atletickém stadionu. V polovině srpna odcizil v areálu zlínského fotbalového klubu z šatny hostujícího týmu sedm tisíc čtyři sta korun a tři mobilní telefony. O čtyři dny později však spadla klec. Naši kriminalisté po intenzivním pátrání zloděje zadrželi.
Momentálně se muž nachází ve vazební věznici v Olomouci. Ke spáchaným skutkům se doznal. Tentokrát ho může soud potrestat až pětiletým trestem odnětí svobody.
 
14. září 2011, por. Mgr. Josef Havela

vytisknout  e-mailem