Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Neposílejte nikomu peníze

JIČÍNSKO - Důvěřivá žena naletěla vojákovi! 

V pátek (19. 2. 2021) dopoledne se na policisty v Hořicích obrátila s žádostí o pomoc šestašedesátiletá žena, která se prostřednictvím sociální sítě stala obětí podvodu.

Ve své výpovědi uvedla, že v průběhu měsíce říjen roku 2020 obdržela na jedné sociální síti žádost o přátelství od amerického vojáka, který působí v Jemenu jako lékař, pod profilem Tony Gary. Žádost dle jejích slov přijala a s mužem si začala psát. Po několika dnech se jí začal svěřovat s osobními záležitostmi. Z výpovědi také vyšlo najevo, že mu prý zemřela manželka při autonehodě a dále, že má malou dceru. Voják poškozenou ženu koncem stejného měsíce měl poprosit o převzetí balíčku, který potřebuje poslat do České republiky a nemá komu. Žena s tím souhlasila s tím, že nebude nic platit. Za tři dny poté ji přišel mail od kurýra, který jí žádal, aby si připravila 16 tisíc korun na balíček, který jí veze, žena odepsala, že nic platit nebude a že ho v tomto případě nepřevezme.

Za pár dní „Tony Gary“ poškozené napsal, že ho vyhodili z práce, že se z něho stal bezdomovec a poprosil jí o zaslání peněz, které mu pomůžou, zvládnou problematickou situaci. Peníze dle poškozené potřeboval na úhradu za pobyt v nemocnici, kde se léčil s Covid -19, dále potřeboval peníze na léky, a také se vymluvil na autonehodu, po které mu museli operovat nohu.

Poškozená žena na zaslaný bankovní účet v 16ti případech celkem zaslala částku přesahující 350 tisíc korun.

Případem se zabývají policisté z Hořic, který jej šetří pro podezření ze spáchání přečinu podvod. V případě prokázání viny hrozí pachateli až osmiletý pobyt ve vězení.

Opětně varujeme:  Při komunikaci na sociálních sítích s neznámými lidmi buďte obezřetní  a  v případě žádosti o peníze, ať se jedná o jakoukoliv částku, nic  neposílejte!

 Obdobné případy zde.

por. Pižlová Šárka, DiS.
22. 2. 2021, 14:30

vytisknout  e-mailem